Čtvrtým rokem se ve školce rozvíjí pěkná a velice užitečná akce. Děti se totiž vedle domácích mazlíčků učí myslet i na lesní zvířátka, pro která na zimu pomáhají obstarat potravu.

„Ani letos, navzdory nepříznivé pandemické situaci, na obyvatele lesa s kaštany a žaludy nezapomněly. Uskutečnili jsme výlet za zubry do rezervace na okraji Rokycan, což kluky a děvčátka motivovalo. Plody pak sbírali nejen na vycházkách, ale i s rodinami ve svém volném čase,“ prozradil učitel Martin Krš.

Celkem se podařilo nasbírat 1893 kilogramů plodů. Za odměnu celá školka na jaře vyrazí na farmu Dvorec. Majitelé tam chovají lesní zvěř, takže děti ji budou moci dobře pozorovat a leccos se o ní dozvědí. Aby však na odměnu nemusely čekat až do jara, dostali všichni v rámci vyhodnocení akce už teď dorty.

Mrňousci ze třídy Stromeček, kteří toho nasbírali nejvíce, a to 628 kg, si jako vítězové navíc odnesli malá plyšová zvířátka.

Poté, co myslivci poděkovali dětem za kaštany a žaludy, potěšili je ještě ukázkou výcviku loveckých psů. Svým způsobem nechyběla ani muzika, Petr Beneš totiž zatroubil na borlici lovecké znělky. Všichni si oslavu moc užili. (naš)