VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Překážka obchvatu je vyřešená

Rokycansko - Trasa Rokycany Hrádek se už zase ocitá v centru jednání, zůstala mezi prioritami

10.6.2015
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník

Odvést z centra Rokycan, Kamenného Újezdu a také z Hrádku těžké kamiony směřující na jih republiky je už řadu let snem místních obyvatel a starostů těchto celků. První etapa plánovaného obchvatu, sestávající hlavně z rokycanských nájezdů na počáteční metry trasy, je sice hotová, ale sama o sobě ještě nic moc neřeší. Pro Hrádek a ještě více pak Kamenný Újezd, už vůbec.

„Pokračování se podle Bauera, radního pro dopravu, předpokládá v roce 2017. Stavba je v rámci dopravní infrastruktury zařazená mezi třináct priorit krajského úřadu. Chvíli bude trvat, než dosáhnou na potřebný dotační titul, ale po všech peripetiích kolem záměru, táhnoucích se vlastně už dvacet let, se snad opravdu dočkáme," konstatoval starosta Hrádku Jaroslav Perlík. To, že je nejvyšší čas, ukazuje podle něj i stav nové silnice z Újezdu k nim. Obchvat měl také napomoci růstu průmyslových zón. Územní plán Hrádku se svou sice od počátku počítá, ale představitelé města říkají: „Pokud nebude obchvat, nic se tam nepostaví." „Protože hlavní rozvojový boom už je pryč, na základě připomínek občanů ji hodláme zmenšit na třináct hektarů," doplnil ke střízlivému přehodnocení situace Perlík.

Obchvat už možná mohl stát, ale jeden z majitelů pozemků v Hrádku nebyl spokojený s vedením jeho trasy a rozběhnutou mašinerii svým nesouhlasem zbrzdil. Před pár dny soud rozhodl o vyvlastnění daného pozemku. „I tak jsme za Správu a údržbu silnic dotyčnému ale nabídli jednání, máme snahu se dohodnout smírně, aby další vývoj akce nic nebrzdilo," sdělil technický ředitel Správy a údržby silnic Plzeňského kraje Martin Vít.

Doplnil, že projekt stavby je hotový a průběžně se aktualizuje. O stavební povolení ale zažádat nešlo, nebylo právě možné doložit vypořádání všech majetkoprávních vztahů. Až nyní je rozhodnutím soudu cesta otevřená. Každé prodlení ale zvyšuje náklady. „Podle sdělení projektanta by v roce 2007 náklad na druhou etapu obchvatu činil 185 milionů, bez DPH. S ohledem na stav dnešních cen ve stavebnictví předpokládáme, že aktuálně se po upřesnění přiblíží 200 milionům," sdělil Vít.

pokračování na str. 2 středečního vydání Rokycanského deníku

Autor: Božena Šopejstalová

10.6.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

PŘÍMO V PROSTORÁCH Probační a mediační služby Rokycany její vedoucí Zdeňka Blažková zodpovídala dotazy studentů Gymnázia a Střední odborné školy Rokycany.

Gymnazisté se vydali za odborníky z mediační služby

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

Karolína Kapounová půjde poprvé k volební urně

Příkosice – V červnu bylo Karolíně Kapounové z Příkosic osmnáct let. Letos poprvé půjde k volbám. Osud republiky jí není lhostejný.

Desetičlenná komise velela Mýtu

Mýto - Bezmála dvanáct set oprávněných obyvatel mohlo odevzdat svůj hlas v Mýtě.

Raková jede do Mýta, Radnice do Strašic

Rokycansko – Fotbalisté se posunuli do podzimního finiše.

Nemocnice hledá šéfa představenstva

Rokycany – Rada Plzeňského kraje schválila vypsání výběrového řízení na obsazení předsedy představenstva společnosti Rokycanská nemocnice, a. s.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení