Novou verzí jsou pak příměstské tábory. Letos poprvé se do jejich organizování pouští i Sokol Rokycany. „Zájem jsme očekávali větší, ale dva naplánované týdenní běhy uskutečníme i s menším počtem dětí. Prozatím ještě nějaké účastníky přijmout můžeme,“ sdělila Jana Zajíčková. První z prázdninových turnusů naplánovali na 26. až 30. července, druhý začíná 2. srpna a končí šestého. Program pro účastníky je chystaný od 8 do 16 hodin a o malé se postarají dvě učitelky. Čekají na ně výlety, hry, soutěže, ale také výtvarná činnost. Třeba malování triček, pletení z pedigu a podobně. Chybět nebude koupání. Vše proloží oběd, dvojí svačina a zajištěný pitný režim (hradí rodiče).

Značné zkušenosti s příměstskými, a stejně tak pobytovými, tábory má Dům dětí a mládeže Rokycany. Ke stálým se vrátíme, příměstské jsou čtyři. Dva jsou orientované na výtvarné techniky a turistiku. Ty se konají od 12. do 16. 7. a od 19 do 23. 7. Podle Michala Štědrého se počítá také s koupáním a samozřejmostí je oběd, svačiny a pití (uhradí účastník). Třetí z příměstských táborů ocení příznivci počítačů. Pobyt ale budou mít kombinovaný i s turistikou a návštěvou koupaliště. Do čtyř– lístku patří také v Dobřívě konaný tábor pro fotbalisty, z nějž se ale pravidelně budou denně vracet domů. Koná se od 23. do 27. 8. Souběžně bude ve stejný čas probíhat i tábor fotbalistů FK Kohouti Rokycany s nocováním.


Do třetice program pro děti na prázdniny chystá i Městská knihovna Rokycany. Jedná se o pátky zaměřené na turistiku, poznávání a hry. Uskuteční se 16. 7., 23. 7. a potom 20. 8. „Nutné je přihlásit se vždy do čtvrtka přede dnem konání akce. Sraz je v osm ráno a vracíme se mezi patnáctou až šestnáctou hodinou. Poprvé zamíříme na Radeč, podruhé do Srbska a oblasti zvané Amerika, třetí výprava povede na Kozel,“ informovala Jana Frühaufová. V tomto případě se o pití a jídlo postará každý sám, obnos na kapesné a jízdné se zájemci dozvědí vždy při přihlašování.