Co se v Holoubkově podařilo přes složitý koronavirový čas realizovat?

Než začnu hovořit o investicích, musím připomenout, že jsme vyšli vstříc podnikatelům, kteří mají pronajaté obecní prostory. Během roku jsme jim zcela odpustili čtyři měsíční nájmy.

Deník na návštěvěDeník na návštěvěZdroj: DeníkPřestože epidemie ovlivnila negativně i chod obce, nezastavilo to naši snahu o rekonstrukce majetku a zvelebování Holoubkova. Mezi drobnější, ale přesto významné momenty, patřily terénní úpravy u nádraží, kolem sokolovny, a na Ostrůvku nebo na ploše pro budoucí parcely nad školkou.

Zlikvidovaná byla ruina domu č. 101 Na Rudě a od soukromníků jsme koupili montované stánky v centru u autobusové zastávky. Zprovozněné tu budou opět malé prodejny se smíšeným zbožím. Opraven je nebytový prostor v Domě služeb – nově s rehabilitačními službami – a také volné prostory v patře zdravotního střediska. Počítáme zde s nehtovým studiem.

Nezapomněli jsme na dobrovolné hasiče, sportovce a jiné zájmové složky. Jejich činnost byla pochopitelně utlumena, ale chceme, aby tu společenský život dál pulzoval!

Markova vila v Holoubkově
Deník navštívil Holoubkov. Místní Markova vila se objevila v seriálu

Ani rok 2021 nezačal příliš optimisticky. Na co se hodláte zaměřit?

Už loni jsme řešili vytápění a ohřev teplé vody v sídle úřadu i ve vedlejší bytovce číslo 46. Souviselo to s plánovaným ukončením centrální kotelny v novém sídlišti. Právě to nyní ovlivňuje naše kroky. Po pětačtyřiceti letech končí zmíněné centrální topení v sídlišti, neboť společenství vlastníků volí vlastní kotelny. Hotovo by mělo být do konce května s tím, že se připojujeme v obecní bytovce kotelnou a rekonstrukcí objektu. Zahrnuje zateplení, modernizaci a v podkroví přibudou dva byty. Celkově jich zde bude deset!

Důležitá je pro naše občany také voda. Společnost REVOS přešla loni pod Vodohospodářské sdružení Rokycanska a souvisí s tím některé novinky. Především rozšíření skupinového vodovodu, kdy by jedna větev měla vést na Zbiroh a druhá přes Svojkovice na Holoubkov.

Hodláme výrazně přeměnit internetovou síť na vysokorychlostní. Díky kontaktům se specializovanou firmou se to určitě povede. Což je v dnešní době rozšiřující se práce z domova či distanční výuky pozitivní moment.

Intenzivně pracujeme na přípravě dvou velkých investic. Opravy bytovky číslo 96 nad Domem služeb, kde nás ale brzdí finanční náročnost. Díle jde o rekonstrukci dešťové kanalizace z Těškovské ulice dolů po Pekárně až k rybníku, jenže tady je problémem přeložka plynovodu u pomníku.