Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Příspěvek na kanalizaci v Borku je pět tisíc

Město Rokycany oznamuje občanům Borku, že v říjnu loňského roku byla zahájena výstavba kanalizace a vodovodu s termínem dokončení v roce 2011.

14.1.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotografie.Foto: DENÍK/Jan Jelínek

V rámci výstavby kanalizace bude zhotovena část kanalizační přípojky, a to od hlavního kanalizačního řadu po hranici se soukromými pozemky. Zbývající část kanalizační přípojky si zřídí na své náklady vlastník připojované nemovitosti.

Město Rokycany poskytne vlastníkovi připojované nemovitosti finanční příspěvek ve výši 5 000 Kč na jednu připojenou nemovitost. Tato částka bude vlastníkovi nemovitosti proplacena na základě žádosti a předloženého předávacího protokolu mezi vlastníkem nemovitosti a provozovatelem vodovodů a kanalizací. Tento předávací protokol bude sepsán před uvedením přípojky do jejího trvalého užívání. Podmínkou k uvedení přípojky do jejího trvalého užívání bude umístění revizní šachty na hranici pozemku (za plotem), zrušení stávajícího předčisticího zařízení (septiku či DČOV) nebo jímky na vyvážení (žumpy). Žádosti o poskytnutí finančního příspěvku spolu s kopií předávacího protokolu lze adresovat na MěÚ Rokycany, odbor finanční, Masarykovo náměstí 1, 337 01 Rokycany, Střed.

Vodovodní přípojku si zřídí vlastník připojované nemovitosti na své náklady v celém jejím rozsahu. Součástí vodovodního řadu bude pouze odbočení s uzávěrem.

Dále občanům sdělujeme, že vyhláška č. 268/2009 Sb., o technických požadavcích na stavby, v § 6 odst. 3 uvádí, že stavby musí být připojeny na kanalizaci pro veřejnou potřebu, pokud je to technicky a ekonomicky možné. Dle ust. § 18 odst. 4 zákona č. 274/2001 Sb. o vodovodech a kanalizacích, ve znění pozdějších předpisů, není možné do nově budované kanalizace pro veřejnou potřebu vypouštět odpadní vody přes septiky, žumpy nebo čistírny odpadních vod.

Závěrem upozorňujeme, že tato kanalizace je budována jako tzv. oddílná kanalizace, což znamená, že do této kanalizace bude možné vypouštět pouze splaškové vody nikoliv vody dešťové.

14.1.2011
SDÍLEJ:
Návštěva prezidenta ČR Miloše Zemana v Horšovském Týně
85

OBRAZEM: Měli byste opravit Míčovnu, vzkázal prezident v Horšovském Týně

AKTÉŘI mimořádné házenkářské podívané. Muži HK Rokycany v černých dresech, pražská Dukla ve žlutém.

Házenkáři učinili z poháru s Duklou parádní podívanou

SLEDUJTE ON-LINE: Prezident Miloš Zeman diskutuje s občany v Horšovském Týně

Břasy - Prezident dekoroval obec Břasy prezidentskou stuhou a poté z rukou starosty Miroslava Kroce převzal dárek v podobě regionálních potravin a výrobků. 

FOTO: Doprava láká

Mirošov - TřeŤáci z mirošovské devítiletky vyrazili ve středu dopoledne na dopravní hřiště v Rokycanech. Kluci a holky si vyzkoušeli jak samotnou jízdu na kole nebo koloběžce, tak i své znalosti v učebně.

Nebude to jednoduché, míní kouč Vrba

Lucern (od zvláštního zpravodaje Deníku) – V české lize suverénně kralují a zdolávají jednu těžkou překážku za druhou. A uspět chtějí také v Evropské lize. Fotbalisty Viktorie Plzeň čeká dnes večer třetí zápas ve skupině G – na stadionu v Lucernu se postaví FC Lugano, poslednímu týmu ve skupině.

Naši prvňáci ze Základní školy ulice Míru

Rokycansko - Představujeme prvňáčky z Rokycanska 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení