Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Přívalový déšť děsil Zbirožsko

Zbiroh – Proudy vody padající shůry vystrašily ve středu odpoledne Zbirožské. Počasí zase pořádně vystrčilo drápky.„Lilo tu tak prudce, že příval nepobraly ani okapy a odpadní roury. Odnesly to i zahrady, jahody jsme měly utlučené a obalené bahnem. Naštěstí vše trvalo necelou hodinu," uvedla Alena Ungrová.

15.6.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/František Lippl

Nemilé překvapení průtrž nachystala také žákům základ- ní umělecké školy, kteří se chystali do sálu kina na taneční matiné. Měli na něj pozvané ještě kolegy z Tachova a Dobřan. Narychlo se ale musel hledat jiný prostor pro uskutečnění akce. Kino se využít nedalo. „Měli jsme mokro na jevišti, všude se leskla voda. Kanálek před bočními dveřmi ji zřejmě nepobral," popisoval starosta Jiří Pražský. Členové městské rady si potom večer místo rokování v jednací síni šli do vyplaveného sálu ´smočit´ nohy. Protože všude jistí vstupy mříže, padlo rozhodnutí pozotvírat co se dá a nechat prostor průvanem vysychat. Přesto je uskutečnění akademie základní školy, plánované v témže sále na úterý, zatím v nejistotě.

Plné vody byly i některé sklepy a čina si vyžádala do- konce pád stromu. Zatarasil cestu poblíž Třebnušky, s odstraňováním pomáhali hasiči.
Zbiroh patří mezi oblasti, které přívalové deště postihují relativně často. Své o nich velmi dobře vědí i obyvatelé Zámostí u potoka, kde o vytopené sklepy, průjezdy i další prostory nebývá nouze. Voda hrnoucí se dolů z náměstí a
z druhé strany z týčského vršku je vyplatila už mnohokrát. Rozmary počasí zkoušený je často i konec města vyúsťující do části Františkov. Vloni zre- konstruovaná silnice by ale díky důkladnému odvodnění, jemuž se kvůli panujícím poměrům věnovala zvýšená pozornost, měla nebezpečí zaplavování okolních domů zmenšit. „Přívalový déšť zasáhl i Třebnušku a Ostrovec-Lhotku, odtud zprávy o škodách ale nemáme," informoval tajemník MěÚ Zbiroh Jan Květoň. Rychle se vzedmula ro- vněž hladina Zbirožského potoka. Vzhledem k předchozímu třínedělnímu suchu však vodoteče vláhu rychle vstřebaly.

Autor: Božena Šopejstalová

15.6.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
K VEČERNÍMU TRÉNINKU  v Lucernu nastoupil s krytem na obličeji i David Limberský, podle slov trenéra Pavla Vrby však k utkání nominován nebude.

Nebude to jednoduché, míní kouč Vrba

1. B. ZŠ ulice Míru
5

Naši prvňáci ze Základní školy ulice Míru

Opustili nás

Rokycansko - V minulém týdnu nás opustili další občané

Michaela Janová napekla Zemanovi švestkové koláče

Břasy – Pro dnešní příjezd hlavy státu do Břas je vše nachystáno. Miloše Zemana přivítají odpoledne v letošní Vesnici roku Plzeňského kraje švestkovými koláči, přelitými mákem.

Kuželkáři zvládli drama s Interem

Rokycany – Kuželkářská interliga je o šesti elitních českých týmech mužů a stejném počtu mužstev ze Slovenska. Ti nejlepší z obou států se stávají mistry svých zemí. V Jiráskově ulici se v sobotu potkali obhájci titulů z uplynulé sezony.

Osmdesátiletý senior nesměl řídit. Dojel do hospody

Rokycany – Rokycanští policisté prověřují od pondělí jednání motoristy, který usedl za volat, aniž by směl řídit.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení