Před třináctou hodinou se místní i hosté seřadili za historickou stříkačkou, taženou koňmi. „Dovezli ji přátelé z Vranovic,“ podotkl starosta obce Petr Tomec.

Účastníci uctili památku obětí válek a přesunuli se na sportoviště. Soutěž v požárním útoku se týkala něžného pohlaví z Přívětic a chlapů z Prašného Újezdu, Vranovic, Kříší a domácího družstva. Poté dorazili profesionálové a za potlesku diváků předvedli zásah při dopravní nehodě včetně vyproštění zraněných.

Jubileum se nemohlo obejít bez slavnostně laděné valné hromady. „Bilancovali jsme nejen léta uplynulá, ale soustřeďujeme se také na současnost. Při soutěžích závodí nejen muži, ale také přívětické ženy. Třeba minulý týden při Procházkově memoriálu v Kříších brali naši chlapi bronz a potlesk sklízela i děvčata,“ uvedl šéf sboru Josef Koldinský.

Čestná uznání od hostů přebírali Josef Zetek, Petr Tomec, Pavel Turek, Luboš Dvořák, Luděk Lídl, Petra Dvořáková i Pavla Lídlová. Dále bylo přichystáno několik pamětních listů pro členy, kteří jsou ve sboru deset, dvacet nebo třicet let. Došlo na guláš a diskuse s přáteli nebraly konce.

Tečkou za děním byla večerní taneční zábava. Pro vytrvalce se protáhla až do neděle!