DAROVÁ - Sedmým lednovým dnem je obnoven provoz unikátního přívozu přes Berounku pod Darovou. Po celý týden mezi 5. a 20. hodinou a nezměněnými sazbami: osoba 10 Kč, motocykl 10 Kč, osobní auto 20 Kč, přívěs 20 Kč, dodávka, nákladní automobil do maximálně osmi tun 80 Kč. Neplatí děti do 10 let v doprovodu dospělého, zdarma jsou i bicykly.

BUŠOVICKO - Členové mysliveckého spolku Kohout cílí zítra od rána do odpoledních hodin na černou zvěř. Dějištěm naháňky budou polesí u Kokotských rybníků a Bušovic, takže turisté by se měli těmto lokalitám vyhnout velkým obloukem.

ROKYCANSKO - Pátý ročník Ptačí hodinky, programu občanské vědy České společnosti ornitologické, začal včera. Až do nedělního večera v jeho rámci mohou tisíce lidí v celém Česku sledovat svá ptačí krmítka a zapisovat opeřené návštěvníky. Ornitologové díky spolupráci s dobrovolníky zjistí více o chování a populacích zimujících ptáků, významu přikrmování, atd. Sčítání se může zúčastnit každý zájemce. Bez předchozích zkušeností a povinnosti se předem registrovat. Stačí si jen vyhradit hodinu času, během které budou lidé sledovat své krmítko a výsledky vloží do formuláře na ptacihodinka.cz. Čas je do 15. ledna.

PODMOKLY - V centru obce byla umístěna nová informační tabule. Na polovině plochy obsahuje podrobnou mapu Plzeňska i sousedních středočeských okresů. Druhá část patří informacím o historii i současnosti Podmokel a jejich nejvýznamnějších památkách či objevech )zámek, kaplička, poklad, atd.).