Finanční injekce krajských zastupitelů ve výši 300 tisíc korun pomohla udržet v chodu přívoz v Darové. Také během tropického víkendu se zde mezi Rokycanskem a Plzní-severem přepravily desítky turistů i motoristů.

„Koncesi jsme obnovili v loňském roce. Sami však rentabilní provoz zajistit nedokážeme," přiznal starosta Břas Miroslav Kroc. Právě Darová (společně s Vranovicemi, Stupnem a Kříšemi) je součástí rozsáhlého správního celku. Jen za rok 2014 převozník odbavil na prámu téměř dvanáct tisíc pasažérů a přes šest tisíc vozidel! Což přineslo zhruba 250 tisíc korun a zbývajících zhruba padesát tisíc dodala obec. Mimochodem za osobní auto je stanovena taxa dvacet korun, za nákladní vůz dvojnásobek. Pěší a motocyklisty převeze převozník jen za deset korun. Letos v Břasích počítají s nárůstem odbavených pěšáků i motoristů.

A protože peněz není nikdy dost, podařilo se ještě bývalému starostovi Františku Bláhovi sjednat dotaci na opravu domku u vody. „Rekonstrukce objektu pomůže vytvořit odpovídající zázemí pro obsluhu zařízení, případně pro další služby" řekl náměstek hejtmana Plzeňského kraje Ivo Grüner .

Provozní doba přívozu (mimochodem první zmínky jsou z roku 1830) byla rozšířena na celoroční provoz. Od 1. dubna do 30. září je v chodu od osmi do dvaceti hodin. Od 1. října do 31. března je provoz od 8 do 18 hodin.