Hasiči vyrazili čerpat vodu ze sklepa ve Svojkovicích, mezi Klabavou a Ejpovicemi odstranili sedm stromů na vozovce. Další stromy trápily řidiče na Radnicku a Zbirožsku a komplikovaly i železniční spojení na tratích Rokycany-Nezvěstice a Plzeň–Praha (u Svojkovic). Záchranáři tak naplnili měrou vrchovatou své poslání. Chránit majetek a životy svých spoluobčanů. Pro zvýšení akceschopnosti zřídili pobočku v Radnicích, odkud je do okolních vesnic nebo na Zbirožsko přece jen blíž než z Rokycan.

Během loňského roku zaregistrovali 723 mimořádných událostí na území okresu. „Ve 118 případech se jednalo o požáry,“ uvedla vedoucí oddělení prevence HZS Alena Číhová. Souhrnu těch nejvýznamnějších vévodí požár drtiče v Borgersu Hrádek (6. září) se škodou dvacet milionů korun. Ve Svojkovicích shořel začátkem července seník a příčinou třímilionové hmotné újmy byla hra dětí. Také do žíhárny hrádeckých železáren cestovala směna HZS (21. února) a odborníci vypočítali škodu na jeden a půl milionu korun. Za úmrtím dvou osob (vždy Rokycany) je nedbalost.

Dvakrát ve statistikách figuruje jako příčina úmyslné zapálení a v obou případech se jedná o dopravní prostředky (avia v Těních a osobní automobil BMW ve Volduchách). Z pečlivě vedené statistiky dále vyplývá, že hasiči vyjeli ke 176 nehodám, 87 živelným pohromám a 267 technickým haváriím. Řešili rovněž 28 úniků nebezpečných látek. Šestatřicet cest bylo zbytečných, neboť se jednalo o plané poplachy. Hodnota zachráněného majetku převýšila jedenáct milionů korun.

Součinnost profesionálů a dobrovolníků je na Rokycansku úzká a neformální. Příkladem budiž právě zmíněné Radnice, kde jednotka HZS našla útočiště v Hasičském domě. Zdejší sbor se od podzimu pyšní novým nákladním vozidlem. Se speciální výbavou stál přes šest milionů a financování se ujalo ministerstvo vnitra, krajský úřad i město. Zahanbit se nenechali ani sousedé z Břas, kteří obdobný stroj křtili začátkem prosince.

Okresní sdružení hasičů muselo na sklonku letopočtu řešit prohřešky pracovníka kanceláře. Po nástupu Věry Sedláčkové do této funkce se situace stabilizovala.