VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Projekt úřadu práce měl úspěch

Rokycany - Snovým projektem, který by měl pomoci nezaměstnaným zase najít uplatnění, se včera seznámili klienti Úřadu práce vRokycanech. Zapojit se do něj dostalo příležitost 27lidí, jež jsou vevidenci kratší dobu nežrok.

12.10.2009
SDÍLEJ:

Setkání v Üřadu práce Rokycany.Foto: DENÍK/ Božena Šopejstalová

„Projekt bude financovaný z Evropského sociálního fondu a připravil ho Úřad práce v Plzni. Koordinátorem je ale rokycanský úřad práce,“ informovala za něj Andrea Štochlová. Vlastní realizace záměru připadla agentuře Grafia, Plzeň. „V rámci připravené rekvalifikace projdou zájemci motivačním kurzem, spojeným s nabytí základních znalostí o trhu práce. Další součást tvoří kurz komunikace a také práce na PC,“ informovala za firmu Soňa Špilarová. „Oproti běžnému postupu úřadů práce bude péče o klienty individuálnější. Navíc prostřednictvím počítače v naší kanceláři získají i přístup k interní nabídkové bázi míst,“ doplnila za Grafii Ilona Šimánková.

Za přínos účastníci projektu pokládají úhradu cestovného na akce a stravného. K tomu jim po dobu kurzu, který potrvá přes tři měsíce, ještě náleží i finanční podpora ve výši šedesáti procent průměrné mzdy. Pokud někdo o projektu nevěděl, má ještě šanci. Během dvou let je v plánu realizovat dalších pět identických opakování kurzu. „V souvislosti s tím je tu jedna důležitá skutečnost,“ upozornila Špilarová. „Frekventanty se mohou stát i osoby nezaměstnaností teprve ohrožované,“ zdůraznila.

„Líbí se mi, že se každému z nás budou osobně více věnovat a pomohou nám navázat kontakty se zaměstnavateli, abychom nechodili jen škemrat,“ hodnotila za zájemce Eva Cálíková. „S prací je to špatné, sháním ji a není,“ svěřila se Renáta Stankovičová. „Bude dobré, pokud se nám při jejím hledání někdo stane účinnou oporou. Zatím uvažuji o rekvalifikaci na pečovatelku,“ konstatovala.

Kromě zmíněného projektu dostaly v souvislosti se zaměstnaností zelenou ještě tři další. Minulý týden v Rokycanech zahájili podobný, ale cílený na skupinu občanů už přes rok registrovaných úřadem práce. Aktivní pomoc při hledání nového zaměstnání do budoucna získají také ti, co pečují o děti do 15 let, a potom lidé s nízkou či neupotřebitelnou kvalifikací.

Autor: Božena Šopejstalová

12.10.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

PŘÍMO V PROSTORÁCH Probační a mediační služby Rokycany její vedoucí Zdeňka Blažková zodpovídala dotazy studentů Gymnázia a Střední odborné školy Rokycany.

Gymnazisté se vydali za odborníky z mediační služby

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

Karolína Kapounová půjde poprvé k volební urně

Příkosice – V červnu bylo Karolíně Kapounové z Příkosic osmnáct let. Letos poprvé půjde k volbám. Osud republiky jí není lhostejný.

Desetičlenná komise velela Mýtu

Mýto - Bezmála dvanáct set oprávněných obyvatel mohlo odevzdat svůj hlas v Mýtě.

Raková jede do Mýta, Radnice do Strašic

Rokycansko – Fotbalisté se posunuli do podzimního finiše.

Nemocnice hledá šéfa představenstva

Rokycany – Rada Plzeňského kraje schválila vypsání výběrového řízení na obsazení předsedy představenstva společnosti Rokycanská nemocnice, a. s.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení