VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Projekt stanice Borek se už začíná rýsovat

Rokycany - V souvislosti s rekonstrukcí železniční trati
z Berouna do Chebu, jež je součástí výstavby III. tranzitního železničního koridoru, dojde i k velkým změnám.

9.12.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Martin Divíšek

Mimo jiné na ní vzniknou dvě nové zastávky a jedna stanice zanikne. Přibude například zastávka Rokycany – Borek. Využívaná cestujícími by mohla být na sklonku příštího roku.

Na stránkách Deníku jsme už informovali, že záležitost iniciovalo město Rokycany. Hlavní výstavbu zajistí Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) v rámci dokončovacích prací na koridoru.
Zastávka s nástupišti dlouhými asi 170 metrů bude umístěná v ulici Ke Střelnici. Počítá se s bezbariérovým přístupem a informačním systémem pro cestující.

Zástupci města se kvůli ´Borku´ minulý týden opět sešli s představiteli SŽDC. „Chtěli jsme vědět, zda se ze strany správců železnice postoj k záležitosti nějak nezměnil, získat údaje o způsobu financování a dalším,” uvedl starosta Vladimír Šmolík. „Na rozdíl od podchodu u zimního stadionu,” dodal, „kdy výstav- bu SŽDC zabezpečila komplet a potom jí město převádělo finance, teď by tomu mělo být jinak. My budeme rovnou zajišťovat i hradit výstavbu přístupové cesty a chodníků.” Rokycanští se také dozvěděli, že projekt zastávky se už zpracovává a příští rok má začít jeho realizace.

V plánu je teď další schůzka obou stran, kde by se měl slaďovat postup akce za SŽDC i město po linii technické.
Podle odhadů se pro výstavbu stanice Rokycany - Borek celkově uvažuje o ceně zhruba patnácti milionů korun. Na město pak z obnosu připadne úhrada přibližně ve výši třetiny předpokládané částky.

Projekt stanice Borek se už začíná rýsovat

Autor: Božena Šopejstalová

9.12.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pavel Vrba

Vrba: Máme co napravovat

PŘÍMO V PROSTORÁCH Probační a mediační služby Rokycany její vedoucí Zdeňka Blažková zodpovídala dotazy studentů Gymnázia a Střední odborné školy Rokycany.

Gymnazisté se vydali za odborníky z mediační služby

Hubník: Škoda první půle

Lugano (od zvláštního zpravodaje deníku) – Utkáním proti Luganu naskočil znovu do mužstva po dlouhé pauze zaviněné vleklým zraněním. Svůj návrat si ale kapitán Viktorie Roman Hubník představoval určitě jinak. Jeho tým prohrál v Luganu 2:3 a ani on sám neměl svůj den.

Karolína Kapounová půjde poprvé k volební urně

Příkosice – V červnu bylo Karolíně Kapounové z Příkosic osmnáct let. Letos poprvé půjde k volbám. Osud republiky jí není lhostejný.

Desetičlenná komise velela Mýtu

Mýto - Bezmála dvanáct set oprávněných obyvatel mohlo odevzdat svůj hlas v Mýtě.

Raková jede do Mýta, Radnice do Strašic

Rokycansko – Fotbalisté se posunuli do podzimního finiše.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení