Mirošov zažil největší rozkvět díky těžbě kvalitního černého uhlí v 19. století. Nejvýznamnější událostí tehdy bývaly hornické Prokopské slavnosti, které však s koncem těžby zanikly. Město tradici po více než sto letech obnovuje.

„Mysleli jsme na všechny věkové skupiny. Prezentovat se budou místní i přespolní a akci po poledni zahájí tradiční hornická hymna v podání hostů z Radnic. Na pódiu se ale pod opravenou radnicí představí také roztleskávačky mirošovského Sokola – Little Cats a Crazy Cats," těší se starosta Vlastimil Sýkora. Na své si přijdou i znalci kvalitní hudby. S Bárou Zemanovou, Odysseou a vrcholem bude po setmění Arakain.

Přichystaný je rovněž velký výběr občerstvení včetně lokálních restaurací. A důležité upozornění pro diváky: vstup na Prokopské slavnosti je zdarma.

Zdroj: Deník/Václav Havránek

Zde je scénář: 5. 7. na náměstí Míru: 12 slavnostní zahájení, 12:05 smíšený pěvecký sbor Radnice (hornické písně), 12:30 Hořovická osma, 13:30 Little Cats a Crazy Cats, 14 kouzelník Hopsík, 15:30 Čiperkové, 17 Bára Zemanová s kapelou, 18:30 Odyssea a ve 21 hodin skupina Arakain.