Dvacátého prvního dubna loňského roku údajně obžalovaný v Mirošově bezdůvodně napadl Jana Hadena. Podle výpovědi napadeného, který si na incident už matně pamatuje, protože je to delší dobu, skutečně Prokůpek zaútočil. „Šel jsem domů z pošty, když na mě promluvil Prokůpek. Ptal jsem mě, jestli se jmenuji Haden. Odpověděl jsem ano a on mě udeřil do tváře,” informoval u soudu Jan Haden. „Volal jsem o pomoc a napadl mě znova. Kdyby mi nepomohli z blízkého baru mladíci, tak by mě snad utloukl k smrti,” dále uvedl Haden u soudu. „Mlátil mě do obličeje tak silně, až mi tekla krev. Nakonec mi i plivl do tváře,” konstatoval. „Odvezli mě do nemocnice a skončil jsem na kapačkách,” ukončil svou výpověď Haden.

Syn napadeného informoval soud, že v té době byl doma. Když se o incidentu dozvěděl, ihned přijel na místo. „Otec se cítil, jako by ho přejel parní válec,” informoval Haden mladší. „V nemocnici skončil na infuzi a potom absolvoval několik rehabilitací. Do dnešního dne má následky,” dále konstatoval.

Tomáš Burza, který pomohl napadenému Hadenovi slyšel hluk z ulice. Ihned se tam šel podívat. Oba aktéry celé akce už odtrhávali mladíci, kteří na místo přiběhli z místního Tip sportu. „Vyběhli jsme ven a oba leželi na zemi. Odtrhli jsme je. Za chvíli přijela záchranka a policie,” sdělil Pavel Houdec.

I přesto, že Prokůpek trvá na své nevině, byl soud kvůli absenci korunního svědka případu, opět odložen. Podle informací je právě obžalovaný obětí.

Jak tedy celý incident s Václavem Prokůpkem, který byl lídrem Dělnické strany, dopadne, si musí veřejnost počkat do dalšího jednání soudu. Prostřednictvím Deníku přineseme další informace spojené s tímto případem.