VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Proměněná Spilka prošla kolaudací

Rokycany - Včera se v této nově upravené klidové zóně, propojené s náměstím, uskutečnila závěrečná kontrolní prohlídka

2.6.2015
SDÍLEJ:

POSLEDNÍ PROVĚŘENÍ ovládacího mechanismu vodního zařízení a tři proudy fontány v zrekonstruovaném prostranství Spilky vystříkly. Včera byla na programu kolaudace celkové revitalizace zmíněného prostranství v centru Rokycan.Foto: Deník/Božena Šopejstalová

V centru Rokycan se včera sešel tým arbitrů. Rok trvající přeměna nevábného veřejného prostranství Spilky, nacházejícího se v bezprostředním sousedství hlavního náměstí, skončila. Na pořa-du byla závěrečná kontrola. Prostor bude zpřístupněný 8. 6.

Revitalizací tohoto prostoru ve středu Rokycan, který je památkovou oblastí, vznikla nová, žulovými dlaždicemi vyložená, klidová zóna se stromy, lavičkami, osvětlením v historizujícím stylu a nízkou fontánou. Ta se navíc rychlou úpravou dá změnit v pódium malé scény a poslouží pro umělecká vystoupení.

Na akci město získalo dotaci z Regionálního operačního programu NUTS II Jihozápad. Byla mu přiznaná ve výši 85% uznatelných nákladů. Celkový předpoklad vydání přitom činí 14 733 000 Kč.

„Projekt řeší neutěšený stav cenné lokality v památkové zóně, který vznikl hlavně zrušením dvorů domů. Lidem se dlouhodobě nelíbila prašnost a nerovnost lokality," uvedl místostarosta Jan Šašek. Součástí rekonstrukce prostranství se vedle nově řešených venkovních úprav stala i rekonstrukce vodovodu a kanalizace.

Spilka navíc tvoří frekventovanou spojnici mezi centrem města a Pražským předměstím. Její úpravu na prostranství hodné památkové zó- ny doplní též interaktivní mapa upozorňující na památky a další turistické cíle města i blízkého okolí. Kromě češtiny poskytne informace i v angličtině a němčině. „Cílem města bylo ze zanedbaného prostranství vytvořit živý prostor sloužící lidem. Prostranství bude sloužit k odpočinku, sdružování občanů i ke kulturním akcím," dodal Šašek.

Autor: Božena Šopejstalová

2.6.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

PŘÍMO V PROSTORÁCH Probační a mediační služby Rokycany její vedoucí Zdeňka Blažková zodpovídala dotazy studentů Gymnázia a Střední odborné školy Rokycany.

Gymnazisté se vydali za odborníky z mediační služby

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

Karolína Kapounová půjde poprvé k volební urně

Příkosice – V červnu bylo Karolíně Kapounové z Příkosic osmnáct let. Letos poprvé půjde k volbám. Osud republiky jí není lhostejný.

Desetičlenná komise velela Mýtu

Mýto - Bezmála dvanáct set oprávněných obyvatel mohlo odevzdat svůj hlas v Mýtě.

Raková jede do Mýta, Radnice do Strašic

Rokycansko – Fotbalisté se posunuli do podzimního finiše.

Nemocnice hledá šéfa představenstva

Rokycany – Rada Plzeňského kraje schválila vypsání výběrového řízení na obsazení předsedy představenstva společnosti Rokycanská nemocnice, a. s.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení