VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Průjezd Radnicemi ztěžuje oprava mostu

Radnice - Oprava mostku přes potok Chomlenka, a to v blízkosti čerpací stanice ve městě, odstartovala. Uskutečňuje se v rámci veliké akce za 25 milionů, vyhlášené kvůli několikakilometrovému zkapacitnění vodního toku.

3.10.2011
SDÍLEJ:

ilustrační fotoFoto: DENÍK/Kuncová Jarmila

„Vloni práce zahájila Zemědělská vodohospodářská správa, potom přešly na Povodí Berounky. Radnice v rámci ní opravují tři lávky, dva propustky a podílejí se na rekonstrukci mostu v centru. Naše spoluúčast dosahuje zhruba třímilionové výše,” uvedl starosta města Jan Altman.

Pokud se týče už zmiňovaného mostu, oprava se uskutečňuje v režii Správy a údržby silnic Rokycany, coby organizaci kraje. Jana Mrázová k dění uvedla: „Most je ve špatném stavu. Tvoří ho prefabrikované rámy. Budou nahrazené novými, kvůli zvýšení průtočnosti vody ale s větším profilem. Protože přes most vede silnice, rekonstrukce stavby se neuskuteční naráz, ale po částech,” vysvětlovala. V souvislosti s tím už je vyhlášená částečná dopravní uzavírka, motoristé budou využívat vozovku po polovinách. „Zatím platí přednost v jízdě, ale uvažuje se o osazení semaforu,” dodala Mrázová.

„Most bude také rozšířený , aby napojení místní komunikace na silnici odpovídalo bezpečnostním normám,” objasnil starosta a doplnil, že tuto záležitost financuje město a přijde ho zhruba na 800 tisíc. Informoval také, že na základě nových parametrů by měl most kapacitně stačit na padesátiletou vodu.
Kvůli tomu, aby Chomlenka neztěžovala postup prací, se její tok v potřebné části obchvatem převádí mimo nynější koryto, a to prostřednictvím zatrubnění.

Celou akci vysoutěžila firma Důlní stavby Šindler. Hotova s dílem by měla být do konce listopadu.

Autor: Božena Šopejstalová

3.10.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

PŘÍMO V PROSTORÁCH Probační a mediační služby Rokycany její vedoucí Zdeňka Blažková zodpovídala dotazy studentů Gymnázia a Střední odborné školy Rokycany.

Gymnazisté se vydali za odborníky z mediační služby

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

Karolína Kapounová půjde poprvé k volební urně

Příkosice – V červnu bylo Karolíně Kapounové z Příkosic osmnáct let. Letos poprvé půjde k volbám. Osud republiky jí není lhostejný.

Desetičlenná komise velela Mýtu

Mýto - Bezmála dvanáct set oprávněných obyvatel mohlo odevzdat svůj hlas v Mýtě.

Raková jede do Mýta, Radnice do Strašic

Rokycansko – Fotbalisté se posunuli do podzimního finiše.

Nemocnice hledá šéfa představenstva

Rokycany – Rada Plzeňského kraje schválila vypsání výběrového řízení na obsazení předsedy představenstva společnosti Rokycanská nemocnice, a. s.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení