Dokonce půl hodiny před zahájením byl už připravený hlasovat první volič v Mýtě. „Jednalo se o mladíka, který si toto právo vyzkoušel teprve podruhé. Hned vzápětí jej ale vystřídalo osm dalších nedočkavců,“ hlásil v pátek odpoledne předseda komise Miroslav Lang.

V Kamenném Újezdu, kde mají 545 oprávněných voličů, se jich do sálu tamního obecního úřadu dostavilo dvacet. V té době ručičky hodin ukazovaly 14.30. „Lidé zatím chodí, jak to bude pokračovat, mohu jen těžko odhadnout. K minulým volbám dorazila asi třetina voličů,“ uvedla předsedkyně komise Helena Šůlová.

Okrsková komise v Kamenci na Radnicku evidovala v pátek v 15 hodin odevzdání hlasu devíti voliči z celkových 45 zapsaných. „Tady chodívají nejvíc lidé tak kolem páté – šesté odpolední, když se vrátí z práce, někteří dojíždějící spíše i v sobotu,“ shodli se předseda okrskové volební Ladislav Morovič a starostka obce Ludmila Černášová.

V Čilé, nejmenší obci na Rokycansku, kde mají pravidelně velmi vysokou volební účast, nepřišel k urně za první hodinu zatím nikdo. „Máme u nás jen devatenáct lidí, kteří mohou volit, ale většinou hlasují všichni. Předpokládám proto, že letos to dopadne obdobně. Čekáme je hlavně odpoledne po práci a část i v sobotu dopoledne,“ informovala zapisovatelka komise Ivana Hájková.