„Devítka je naše šťastné číslo,“ svěřili se. „Navíc já jsem narozený 6. 6., tak jsme jednu šestku převrátili,“ usmíval se ženich. Na půvabné nevěstě byla více patrná tréma. I zbělelé klouby na její sevřené ruce, jíž konejšivě hladily obepínající prsty ženicha, o tom svědčily. Vypovídaly ale i o jiném – že vzájemné lásky, kterou jim přál oddávající je starosta Jan Baloun, mají vrchovatě. Přizpůsobit se jí prý muselo i počasí. „Celý minulý týden bylo ošklivě a náš svatební den je plný sluníčka,“ zdůvodňovali novomanželé.

Zjihlá Alena Halířová, matka nevěsty (v níž leckdo možná na snímku pozná ředitelku ZŠ TGM), své pocity z oddavků první dcery shrnula následně: „Je to úžasné, ale zároveň smutné,“ a kradmo stírala slzičku. Ani její muž Karel, přes úsměv a skutečnost, že coby zastupitel je na prostředí obřadní síně zvyklý, nebyl zrovna ve své ´kůži´. „Vdávat dceru je nevšední zážitek,“ přiznal. Na otázku, zda trochu nežárlí, že mu ji jiný odvádí, chvíli výmluvně mlčel. Pak dodal: „To nepřiznám.“

Obřadu se zúčastnila i bývalá místostarostka Rokycan Hana Halířová. „Dnes se mi promítly zároveň páry, které jsem tu oddávala. Všem nomanželům přeju, aby dospěli ke šťastnému společnému životu,“ uvedla.