Zeleně natřené ´elko´, které v centru vyrostlo, se ale podle plánu stane součástí většího celku v podobě jakéhosi účka. Zatím jsou odkoupené a kompletně hotové tři z patnácti bytů a právě dnes se jedná o jejich předání do předčasného užívání.

V celé budově se činí uklízecí čety těsně stíhající malíře. „Tři byty už své majitele mají, ale i v dalších podle uzavřených smluv pokládáme obklady a dlažby, které si zájemci vybrali. Část bytů je ale stále volných. Kolaudovat se budou postupně,“ sdělil Zdeněk Tomášek, stavbyvedoucí firmy Stavo Přeštice. Ta za rok a půl první etapu komplexu přeměnila ve skutečnost.

„Předpokládám, že do dostavby zbývající části se pustíme příští rok,“ informoval Miroslav Wuchterle, představitel firmy Zavadilka, která je investorem.
Dům je třípodlažní, v přízemí ale byty nebudou. Místnosti poslouží nájemníkům za úložné prostory a další nebytové jednotky odkoupila firma Šabata pro obchodní účely. Pokud jde o ceny bytů, za metr čtvereční zájemce podle jejich umístění a vybavení zaplatí od 25 do 29 tisíc.