„Každou ženu, která zvládá práci a rodinu, obdivuji. Když jsem se z miniportrétů nominovaných dozvěděla, co dokáží navíc, nadchlo mě to,“ uvedla předsedkyně správní rady nadace Jiřina Radová a pak v rámci slavnostního ceremoniálu zaznělo: „Důkaz, že Česká Žena je opravdu česká, podává i jméno vítězky. Stává se jí totiž Jana Česká ze Zvíkovce, ředitelka Domova Zvíkovecká kytička.

„Chtěli jsme akcí upozornit na každodenní obětavou práci žen nad rámec běžného života. Všech čtrnáct, které veřejnost navrhla, je určitě ženami, které si zaslouží pozornost,“ konstatovala ředitelka pořádající nadace Dagmar Wagnerova. „Ohromnou náhodou pak je příjmení vítězky premiérové ankety,” dodala.

Eva Drncová, která nominační návrh na ocenění Jany České podávala, se spokojeně usmívala: „Doufala jsem, že to tak dopadne, a za Plzeňský kraj mě to nesmírně těší. Vím, že ocenění je ve správných rukou. Hodnost ředitelka není v jejím případě jen pracovní zařazení, ale poslání. Vidím léta, jaký posun pod jejím vedením domov zaznamenává,“ dodala.

„Důležité je, že nominované ženy udělaly něco, co ostatní těší, a proto pro ně hlasovali. Nesmírně si pak vážím toho, že Českou Ženou se stala právě ředitelka ústavu, se kterým už desetiletí spolupracuji a s nímž jsou osudy obce provázané,“ konstatoval starosta Zvíkovce Petr Uher.

Za spolupořádající organizaci Českého svazu žen s gratulací přišla i Jana Chržová. „Co doktorka Česká dokázala vybudovat ve sféře sociální péče, je úžasné. Její práce není činností od - do, je prací, co si s sebou člověk nosí pořád – nesmírně psychicky i fyzicky náročnou,“ hodnotila.

Když mi řekli o nominaci, trochu mě to zaskočilo, ale i moc potěšilo, že mě lidé znají a vědí, oč se snažím,“ svěřila se vítězka. Vzápětí doplnila, že bez úzké spolupráce s týmem, který má v domově kolem sebe, by ale její výsledky takové nebyly.