Jsou předzvěstí budoucí miniaturní zoologické zahrady, kterou tu chtějí provozovatelé Láďa a Tomáš vybudovat: „Počítáme dál s klokanem i kozičkami a uvidíme, jak se zvířátka aklimatizují.“

Zařízení, které patří městu, loni za něj zaplatilo i s pozemky sedmnáct milionů, je součástí památkové zóny. Taneční sál tu funguje už od roku 1828 a také v tomto týdnu tu začaly letní kursy pod dohledem Evžena Krejčíka a jeho partnerky.

Tomáš Šik a Vladimír Herzig, noví provozovatelé známé rokycanské restaurace Na Střelnici.
Vladimír a Tomáš. Partneři v životě i kuchyni vládnou rokycanské Střelnici

Pokud jde o restauraci, zmíněná dvojice podnikatelů se vrhla do úprav na podzim 2022 a 1. prosince zvala první hosty. Dvojice mladých mužů nasadila laťku vysoko, ale na vavřínech neusnula. S příchodem teplejšího počasí jsme zvažovali, jak využít venkovní prostor. „Teď je z toho zahrádka se zhruba šedesáti místy, kde jsme uspořádali premiérovou grilovací party. Přes rekordní vedra přišlo lidí hodně a snad se jim tu líbilo,“ shodli se nájemci. Radost mají i z nadšených malých hostů. Využívají dětské hřiště s hračkami, prolézačkami, pískovištěm, indiánskými stany a nechybí ani ohniště pro opečení uzenin.

Výčet aktualit ze Střelnice není úplný. Podnikatelé přemýšlejí o filmových představeních, kdy by diváky osvěžila umělá rosa.