Kvůli koronavirovým zákazům ale nemohla být pozvána na akci veřejnost a opatření zasáhnou i do dalšího vánočního dění. I když vláda nakonec povolila půlnoční mše, vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci a tomu, že by v kostelích mohla být obsazena jen pětina míst, biskup Holub rozhodl, že od 24. prosince od 19 hodin do 25. prosince do 7 hodin se nebudou v plzeňské diecézi konat žádné bohoslužby. Lidé tak letos v Plzeňském i Karlovarském kraji o oblíbené půlnoční přijdou.

„Vyzval jsem ale všechny kněze, aby v době vánočních svátků umožnili lidem individuální návštěvu a modlitbu v otevřeném kostele, aby vytvořili prostor k prohlídce jesliček nebo k poslechu varhanní hudby. Když to bude možné, byl bych rád, kdyby byly kostely otevřeny na Štědrý den mezi 21. a 23. hodinou nebo mezi 22. a 24. hodinou,“ řekl Deníku biskup Holub. Doplnil, že podle aktuálních možností v jednotlivých farnostech bude letos navýšen počet konaných vánočních bohoslužeb. Zájemci o účast na těchto bohoslužbách si budou moci zarezervovat své místo podobně, jako to dělají nyní, tedy na webu nebo na telefonu konkrétní farnosti.

Na protest proti vládnímu nařízení přikazujícímu zavírat už ve 20 hodin vyvěsil plzeňský hostinec Na Potravinách vlajku už 9. prosince.
Hospody na protest vyvěšují vlajky

Co se týče Betlémského světla, bude bohoslužbu s jeho přivítáním biskup Holub sloužit v neděli 20. prosince v 10.30 hodin v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Plzni. Také k účasti na této bohoslužbě je třeba si rezervovat místo. Další šíření Betlémského světla bude na jednotlivých farnostech. Skauti vzhledem k aktuální situace Betlémské světlo tak, jako to dělali každý rok, rozdávat nebudou.