Práce na novém pumptracku začaly loni v srpnu, hotovo bude do konce června. Uzavřený, uměle vytvořený zvlněný okruh s asfaltovým povrchem vzniká na ploše 46 x 16 metrů.

„Je navržený tak, aby byl hlavně zábavný a zároveň bezpečný pro všechny typy bikerů,“ vysvětluje místostarosta Rokycan Jiří Sýkora. Celkové náklady na pumptrack jsou 5,9 milionu korun, město získalo na jeho vybudování dotaci od Plzeňského kraje ve výši jeden milion korun.

Zdroj: Deník/Veronika Krátká

Okolí skateparku chce město rozšířit i o stále více oblíbenou volnočasovou aktivitu discgolf. Podle Gabriely Šímové z finančního odboru, která má na starost dotace města, se hřiště v současné době projektuje. Jedná se o obdobu klasického golfu. Namísto holí a míčku se ale používají létající disky a místo jamek speciální koše.

Nová sportoviště budou zpestřením pro obyvatele města i turisty mířící na nedalekou rozhlednu Kotel. „Jejich návštěvu mohou lidé spojit i s prohlídkou největšího nestátního vojenského muzea. Turisté mohou zaparkovat u muzea a potom strávit nějaký čas třeba na pumptracku, který je vhodný i pro malé děti na koloběžkách,“ uzavírá mluvčí města Adriana Jarošová.

Rokycany otevřely novou kompostovací veřejnou toaletu finské technologie, jedinou svého druhu v České republice.
Rokycany mají první kompostovací toaletu v Česku. Čím se splachuje?

U skateparku v uplynulých dnech přibyla také nová kompostovací veřejná toaleta finské technologie, jediná svého druhu v republice. Dřevěná kabina je bez zápachu, nezávislá na chemii a elektřině. Odpad se v ní zasypává hoblinami a následně kompostuje.