„Věřím, že ho využije široká veřejnost,“ vysvětlil místostarosta města Jiří Sýkora.

Zhotovitelem se stala společnost Cyclo Logic, která nedávno realizovala obdobný projekt v Dobřívě. „Rokycanský pumptrack je menší, ale zábavný. A především s vyžitím všech věkových skupin,“ má za firmu jasno Josef Blecha.

Investici za 5,86 milionu korun podpořil Plzeňský kraj. „Město získalo na vybudování dotaci jeden milion korun z programu Podpora výstavby cyklostezek, cyklotras a specializované doprovodné cyklistické infrastruktury v Plzeňském kraji v roce 2023. Pumptrack jsme vybudovali v sousedství skateparku v Kotelské ulici, a tím rozšířili sportovní vyžití pro naše občany. V loňském roce jsme vybudovali nové multifunkční hřiště v areálu u zimního stadionu,“ připomíná starosta Tomáš Rada. nenechal si ujít oficiální zprovoznění v rámci akce Go Skateboarding Day, kterou pořádal spolek Roboys.

Pumptrack doplnil skatepark v Rokycanech, slavnostní otevření. | Video: Deník/Václav Havránek

Součástí projektu byla i realizace novostavby dvou samostatných místních komunikací se společným pohybem chodců, cyklistů. Vybudováním více než 300 metrů silnice se napojí pumptrack k ulici Na Cvičišti u plochy skateparku. Současně se do území se sportovním zázemím přestěhuje ohniště s lavičkami.

Dodejme, že nejbližší pumptracky v okolí jsou v Břasích, Dobřívě, Rakové, Dýšině či Plzni-Bolevci.