„Překvapilo mě prostředí vytvořené kolem studánek. Také jsem rozhodně nevěděl o všech a asi bych je ani nenašel,” uvedl František Poncar. Nebyl pak jediný, koho překvapilo, jak málo vody je v těchto lesních zdrojích. „Při pracích je to ještě markantnější. Stačí zarýt trochu pod povrch,” podotkl hajný Jaroslav Kadlec, který dělal zájemcům průvodce. Využila ji i parta z klubu turistů. „Chtěli jsme akci podpořit, třebaže jsme pořádali vlastní výšlap, a tak jsme se rozdělili,” informovala Zdeňka Čepelová. „Myslela jsem, že nad Pavlovskem to znám,” dodala, „ale byla jsem překvapená. Šli jsme takovými cestami a pěšinkami, o nichž jsem neměla ponětí. Bez průvodce bychom studánky asi těžko našli,” mínila a přidala pochvalu organizátorům akce. „Program byl perfektní, průvodci prima - prostě to nemělo chybu,” doplňovaly se navzájem Vlasta Životová a Jiřina Hirschová a souhlasily i Věra Pěnkavová, Antonie Skalová a další turistky. „Těžko říci, která ze studánek je hezčí. Určitě zaujmou všechny a u každé je navíc posezení. Musí se nechat, že tam udělali pěkný kus práce,” dodala Čepelová.

Pořadatelé účastníky hned na startu výpravy překvapili i občerstvením. Poté se zájemci, hlavně kvůli dětem, vydali buď kratší trasou, či delším okruhem zahrnujícím všechna zastavení. Na závěr došlo na společné opékaní špekáčků, které poutníci rovněž dostali. Mnozí se vyslovili pro to, aby se akce každoročně opakovala. „Letos jsme ji pořádali dokonce dvakrát,” připomněl šéf společnosti Lesy města Rokycan Stanislav Suda a doplnil: „Nicméně jsme se rozhodli, že ji každoročně budeme opakovat.”

Dopadem akce byl potěšený také starosta města Vladimír Šmolík, který na trasu vyrazil s celou rodinou. „Jsem stejně jako ředitel Suda také nakloněný návrhu, který vyslovil pan Poncar,” dodal. „O vzniku naučné stezky v lokalitě budeme uvažovat.” podotkl. Podle mínění Sudy by mohla zahrnout také nové arboretum .