S transparenty a výkřiky je přivítali členové iniciativy Ne základnám, aktivisté z hnutí Greenpeace a také několik obyvatel Skořic – jedné z vesnic nedaleko vojenského újezdu v Brdech. Ekologové z Greenpeace se dokonce oblékli do fotbalových dresů s nápisem Mistrovství světa ve zbrojení Brdy 2008. „Situaci monitorujeme, nezaznamenali jsme zatím žádné protiprávní jednání,“ uvedla mluvčí jihoplzeňských policistů Pavla Soukupová.

Jednání za zavřenými dveřmi by mělo skončit do půl dvanácté, kdy má začít tisková konference pro novináře. Program vlády dále pokračuje výletem do lesů nedaleko Míšova. Poté jsou všichni pozvaní přímo do obce, která bude mít radar doslova za humny, na párek a pivo.

Jednání se kromě třech účastní všichni vládní představitelé. Z 15 pozvaných starostů z obcí v okolí vojenského prostoru Brdy jich dorazilo 13. Jediným představitelem Ligy starostů proti umístění radarové základny je na výjezdním zasedání starosta Rožmitálu Josef Vondrášek. Očekává se, že předseda vlády Mirek Topolánek nabídne obcím finanční prostředky na jejich rozvoj. Podle něj se však nejedná o kompenzace za případnou blízkost radarové základny, ale o podporu zanedbávaného regionu. Jednání na místě dále sledujeme.