K prodeji je teď navrženo 96 bytů. Cena je stanovena na základě znaleckého posudku. Zastupitelstvo rozhodlo, že podle stáří byty rozdělí do tří skupin. „Nejnovější z nich se budou prodávat za 68 procent odhadní ceny. Naproti tomu nejstarší – asi tak o dvacet let mladší, pocházející ze šedesátých let – za 58 procent a druhé nejstarší za 63 procent odhadu,“ objasňoval starosta.

“Podívejte na nedaleké Břasy. Ty prodávají byty také, ale o dost levněji. Proč u nás to nejde? Zaplatím za dva plus jedna kolem dvou set tisíc, a to nemám ani ústřední topení,“ uvedla paní Anna (chtějící zůstat zčásti v anonymitě).

„Z ceny slevoval nechceme. Jde o úhel pohledu. Někomu se suma 240 tisíc, kolem níž se tady hodnota dvoupokojového bytu zhruba pohybuje, může zdát hodně. Kdo ale za to koupí třeba parcelu? Myslím, že jsme dost liberální. Nikoho byty kupovat nenutíme, jen nabízíme tuto možnost,“ zareagoval starosta. Podle zastupitelů jsou v okolních obcích sice k mání byty levněji, ale Radnickým zase nehrozí, co tamním občanům: „Pokud ti si byt neodkoupí, nabízejí se třetí osobě. To u nás není. My v obecním bytě nájemníky necháme dál. Nikdo si ho kupovat nemusí,“ argumentoval starosta.

Prodej bytů ještě nezačal, ale žádosti o ně už město evidovat začalo. Zatím jich je patnáct.

Úvodem zmiňovaný dům 547 se nebude prodávat kvůli statickýcm poruchám. Na základě připomínky byl z prodeje nejprve vyjmut jeden byt. Po doručení dalších upozornění nájemníků a zpracování statického posudku i ostatní. V domě se bydlet může, ale město si nechává zpracovat projekt na odstranění závad. Než se s nimi vypořádá, prodej stoplo. Podle představitelů samosprávy by opravy na cenu bytů vliv mít neměly.