VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Radnice dostaví polikliniku najednou

Radnice - Přes ostřejší rozpravu kvůli přesunu financí se ve finále zastupitelé shodli.

1.10.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Stýblo František

Zájem dokončit rozestavěnou polikliniku v Radnicích zvítězil nad připomínkou, že peníze by se musely přesunout ze složky, na níž původně nechtělo město sahat. Konkrétně se jednalo o finanční obnos získaný prodejem bytů a ten měl podle některých zůstat deponovaný pro chystanou kanalizaci či další výstavbu ve městě.

„Diskusi, která se rozvinula, pokládám za zdravé tříbení názorů o tom, co a za jaké prostředky je z plánovaných akcí do konce volebního období ještě třeba udělat,“ konstatoval iniciátor rozpravy Miroslav Jaroš. Podotkl také, že patrně si záměr toku peněz z prodeje bytů vyložil jinak. Debatu za střet zájmů nepokládá.

Zastupitelé se v závěru jednání shodli, že prioritní je dokončit výstavbu polikliniky naráz. „Zejména proto, aby se lékařská péče soustředila v jednom domě,“ vysvětlovala tajemnice úřadu Marie Mentlíková. Argumentem se stalo i to, že napřesrok by dostavba rušila v přízemí a prvním patře už zahájený provoz.

„Pro mě je nejdůležitějším hledisko bezbariérového přístupu ke zdravotnické péči pro všechny občany,“ konstatovala za Radnické paní Anna.
Prostřednictvím schváleného, asi šestimilionového přesunu financí, by měly do konce roku být završeny všechny etapy přestavby bývalého rukavičkářského centra na polikliniku. Tedy i s druhým patrem, kde bude další zubní ordinace plus působiště internistů, a také s opravenou střechou.

Pokud jde o patro první, tam už nyní v rámci předchozích etap stavbaři dokončují působiště obvodní lékařky, zubaře a také gynekologa.

Autor: Božena Šopejstalová

1.10.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

PŘÍMO V PROSTORÁCH Probační a mediační služby Rokycany její vedoucí Zdeňka Blažková zodpovídala dotazy studentů Gymnázia a Střední odborné školy Rokycany.

Gymnazisté se vydali za odborníky z mediační služby

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

Karolína Kapounová půjde poprvé k volební urně

Příkosice – V červnu bylo Karolíně Kapounové z Příkosic osmnáct let. Letos poprvé půjde k volbám. Osud republiky jí není lhostejný.

Desetičlenná komise velela Mýtu

Mýto - Bezmála dvanáct set oprávněných obyvatel mohlo odevzdat svůj hlas v Mýtě.

Raková jede do Mýta, Radnice do Strašic

Rokycansko – Fotbalisté se posunuli do podzimního finiše.

Nemocnice hledá šéfa představenstva

Rokycany – Rada Plzeňského kraje schválila vypsání výběrového řízení na obsazení předsedy představenstva společnosti Rokycanská nemocnice, a. s.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení