RADNICE - Od 1. července po celé prázdniny láká v v Radnicích soutěž, určená nejen dětem. S pomocí QR kódů, deseti otázkami a v okruhu Křížové cesty k rybníčkům a zpět na Kalvarii. Na konci prázdnin budou vylosováni výherci. Pracovní list s mapou lze vyzvednout v infocentru v Radnicích nebo stáhnout z webových stránek města www.mestoradnice.cz. Vyplněný list lze donést do infocentra nebo zaslat na email: infocentrum@mesto-radnice.cz.

Obdobné poznávací programy realizují i v Rokycanech, Mirošově atd.

OSEK - Zastupitelé obce i další zájemci si dají dostaveníčko ve čtvrtek 27. července od 19 hodin v sídle úřadu. Na programu zasedání nechybí přijetí krajské dotace na nové vozidlo sboru dobrovolných hasičů, úprava územního plánu nebo aktuální rozpočtová opatření.

Město Rokycany. Ilustrační foto.
Rokycanští vyrazí na komentovanou prohlídku od Pražské k Plzeňské bráně

PODMOKLY - Dvě obce z Rokycanska, a to Podmokly a Čilá, se staly součástí Svazku obcí Křivoklátska. Vznikl v reakci na zamýšlené vyhlášení národního parku, s nímž drtivá většina lokality Berounska a Rokycanska nesouhlasí. Do svazku vstoupilo 28 měst a vesnic.

SIRÁ - Dění ve vesnici na Zbirožsku se nyní týká výstavby kanalizačního řadu. Také o této investici budou v úterý 25. července od 17 hodin jednat zastupitelé v objektu č. 14. Dále schvalují předložené smlouvy, žádosti o koupi pozemků a jiné podněty.