VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Radnice zahájily zbývající etapy dostavby polikliniky

Radnice - Shromáždit lékařskou péči do jednoho místa a udělat ji dostupnou všem. To je záměr, který přijali radničtí radní a zahájili kvůli němu výstavby polikliniky. V současnosti se město právě pouští do dalších třech etap najednou. Firma S+H, která mezi čtveřicí zájemců vyhrála výběrové řízení, už převzala staveniště.

24.7.2009
SDÍLEJ:

Výstavba radnické polikliniky (menší snímek), v niž se mění objekt někdejších Rukavičkářských závodů v Dědické ulici, vstupuje do závěrečných fází. Naráz se dělají tři etapy, mezi něž patří i úprava dvoru. Foto: archiv

Poliklinika vzniká z nevyužívané budovy Rukavičkařských závodů Radnice. První etapa přestavby byla úspěšně zakončena na jaře. Prošlo jí přízemí domu a definitivní podobu, včetně vyměněných oken, získaly i dvě venkovní zdi.

V už zkolaudovaném přízemí by mohl ihned začít ordinovat pediatr. „S paní doktorkou Jirků jsme dohodnutí a původně jsme uvažovali už o přestěhování. Protože by se ale se stavebníky provozem navzájem hodně omezovali, počkáme,“ uvedl starosta Josef Pašek.

Lékařka už se do nového těší. „Prostory jsou výhodně uspořádané, světlejší a hlavně – všechno bude podle norem,“ řekla doktorka Zuzana Jirků. Zbývající část přízemí má zaplnit rehabilitační centrum. S tím ale představitelé města počítají do budoucna, až získají zase nějaká další peníze.

„Protože chceme lékařskou péči zpřístupnit i lidem hůře pohyblivým, co těžko mohou šplhat po schodech, bude vstup bezbariérový. Umožní to výtah, který se v rámci nadcházejících prací postaví,“ informoval Pašek. V prvním patře se tak pacienti snadno dostanou k zubnímu i obvodnímu lékaři a specialistům – gynekologovi či internistovi. Jejich ordinace a čekárny se v nadcházejících etapách také upraví.

„Soustředění lékařské péče pod jednou střechou a blízko náměstí považuji za přínos pro lidi z celého spádového území. Výtah je pak pro starší nesporným plus,“ hodnotila Marcela Judlová z Přívětic.

V rámci nadcházejících úprav objektu polikliniky je pamatováno rovněž na výměnu zbývajících oken, zateplení dvou zdí směrem do dvora a zhotovení jejich fasády. Ve finále bude světle zelená. Také střecha dostane novou pokrývku. „Původně se uvažovalo o nástavbě krovu, a tím by vznikl i prostor pro byty. Z toho ale sešlo. Nakonec zůstane plochá, jako je, pouze ji opraví,“ informovala Hana Brabcová ze stavebního odboru. „Navíc se počítá se zateplením a znovu ji pokryjeme,“ doplnil starosta.

Dvůr budovy bude sloužit za parkoviště pro pacienty. Proto už je zbořený někdejší sklad a plochu čeká odvodnění a další úprava. Kvůli tomu se nejdříve musí o necelý metr do hloubky. „Nevíme, co nás pod povrchem čeká, ale snad to nebude nemilé překvapení, aby se nezvedly náklady,“ obávají se trochu radní.

Na úpravy město, včetně dotace ve výšši 4,5 milionu z ministerstva, počítá se sedmi miliony a sedmi sty tisíci korun. Zkolaudovat výsledek hodlá nejpozději v říjnu

Autor: Božena Šopejstalová

24.7.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

PŘÍMO V PROSTORÁCH Probační a mediační služby Rokycany její vedoucí Zdeňka Blažková zodpovídala dotazy studentů Gymnázia a Střední odborné školy Rokycany.

Gymnazisté se vydali za odborníky z mediační služby

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

Karolína Kapounová půjde poprvé k volební urně

Příkosice – V červnu bylo Karolíně Kapounové z Příkosic osmnáct let. Letos poprvé půjde k volbám. Osud republiky jí není lhostejný.

Desetičlenná komise velela Mýtu

Mýto - Bezmála dvanáct set oprávněných obyvatel mohlo odevzdat svůj hlas v Mýtě.

Raková jede do Mýta, Radnice do Strašic

Rokycansko – Fotbalisté se posunuli do podzimního finiše.

Nemocnice hledá šéfa představenstva

Rokycany – Rada Plzeňského kraje schválila vypsání výběrového řízení na obsazení předsedy představenstva společnosti Rokycanská nemocnice, a. s.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení