ROKYCANSKO - Zástupci sportovních klubů a spolků z Rokycan, Volduch, Zbiroha, Strašic i jiných míst absolvovali v pátek večer poradu, týkající se dotačních titulů. Krajský radní Vladimír Kroc a představitel Plzeňské krajské unie sportu Jan Műller je informovali o možnostech získání prostředků i o vyplňování mnohdy složitých formulářů. Dodejme, že projektu se ujali členové výkonného výboru Sportovní a tělovýchovné organizace Rokycanska.

ÚJEZD U SVATÉHO KŘÍŽE - Na sklonku minulého týdne kontrolovali radničtí policisté v Újezdu u Svatého Kříže sedmatřicetiletého řidiče za volantem vozu zn. Fiat. Dechová zkouška na alkohol dopadla bezproblémově, jenže pozitivně vyzněl orientační test na přítomnost omamných a psychotropních látek. Odhalil u motoristy metamfetamin ve slinách, takže dalším úkonem byl jeho přesun k lékařskému vyšetření.

Fotbalisté Viktorie Plzeň po zisku šestého mistrovského titulu zamířili s pohárem za fanoušky do centra Plzně. Na náměstí Republiky se na oslavě sešlo několik tisíc fotbalových příznivců.
Podívejte se: Viktoriáni i fanoušci slavili titul v ulicích Plzně pozdě do noci

ROKYCANSKO - Hromadné očkování psů proti vzteklině se v nejbližších dnech dotkne desítek míst okresu. Zítra odpoledne zamíří veterinář do centra Litohlav (17 až 17.30) a poté se přesune do Klabavy (17.35 – 18.00). Ve čtvrtek 19. května je na řadě Osek (17 – 17.15), následují Vitinka (17.15 – 17.45) a Březina (18 až 18.15 hodin). Pátek je vyhrazen pro Ejpovice (17 až 17.30).

VŠENICE - Dopravním značením v obci včetně zklidňujících prvků v centru Všenic se budou dnes v podvečer zabývat zastupitelé. Jednají v osmnáct hodin a v sídle úřadu se dále věnují vytápění části objektu č. 13, fungování hasičské jednotky nebo informacím o přezkoumání hospodaření. Prostor pak dostanou starosta, jeho kolegové a případně obyvatelé obce.