CHOMLE - Výjezdové hasičské jednotky měly na sklonku týdne plné ruce práce. V pátečním odpoledni je zaměstnalo především odstranění poškozených stromů z komunikací (Radnice, Skomelno, Lhotka, atd.). Ze stejného žánru byly sobotní zásahy v Bušovicích a Ostrovci, ovšem kromě toho ohrožoval obyvatele Tříman a Nevidu dotírající hmyz. Tečkou za druhým červencovým dnem byla pro příslušníky HZS Radnice pomoc při dopravní nehodě v Chomli.

STUPNO, EJPOVICE - Od neděle tráví týden prázdnin na Rokycansku zhruba 150 nadějných národních házenkářů. Jejich přechodným domovem se v rámci celostátního soustředění stává Stupno, kde se připravuje osmdesát chlapců. Ejpovice hostí sedmdesát děvčat a pro obě skupiny jsou kromě tréninkových jednotek připravené zápasy, turnaje a také prohlídka zajímavých míst v okolí.

O víkendu se konal 31. ročník srazu milovníků historických bicyklů a vícekol
Voldušská šlapka oslovila 120 cyklistů, podívejte se

VRANOVICE - Každé prázdninové pondělí je v areálu Pohádkového statku (otevřeno od 10 do 18) laděné do ještě větší porce zábavy. Začíná se dnes Letní pohádkou s Mácou, která je k vidění od 11, 13 a 15 hodin. Kromě toho si ale návštěvníci prohlédnou třeba stodolu plnou nevšedních bytostí, speciální stromy a pohladí si zvířátka.

ROKYCANY - Na prázdninový jízdní řád naskočili od 1. července do 31. srpna v rokycanské knihovně. Hlavní půjčovna hlásí jen zrušení sobot, jinak je v pondělí a v pátek otevřeno od 8 do 16, v úterý, ve středu i ve čtvrtek od 8 do 18 hodin.