Patronovi záchranářů vzdalo v sobotu hold přes tři sta lidí! „Nejprve jsme se vypravili městem. V průvodu šli kromě domácích i kolegové ze všech sousedních obcí, za což jim patří náš dík,“ uvedl starosta SDH Antonín Rataj. Atraktivní byly ukázky techniky na náměstí a pak už se aktéři přesunuli do hasičského sídla. Poprvé se mohli seznámit s novinkami v areálu.

„Demolice starého skladu začala 10. února a podívejte se, co tu za tři měsíce vyrostlo,“ pochlubil se radnický patriot a dnes i první náměstek ministra vnitra Jaroslav Salivar. Venkovní přístřešek nabízí posezení u třiceti stolů a šedesáti lavic. Nové je i technické zázemí, v němž prý bude uložen záchranářský člun. Při oslavě zděná stavba (bez problémů byla zkoulaudována týden předtím) posloužila rovněž k občerstvení.

„Máme obrovské štěstí, že nám podal pomocnou ruku šéf Zbirovie Zdeněk Matějka. Třeba na loni pořízený speciální vůz přidal 120 tisíc a významně se podílel na nynější rekonstrukci. Je to náš čestný člen a oficiálně jsme mu předali ocenění právě při ´floriánovi´,“ dodal Rataj.

Sbor v Radnicích má přes sedmdesát členů a většina z nich vydržela na parketu do noci. Zejména, když hrála Chodovarka a její zpěvačka je pochopitelně také hasičskou v Karlovarském kraji.