Provozovatelé pohostinství na Rokycansku tento návrh zákona vítají. „Strašně se mi to líbí. Tato varianta mi přijde rozumná. Třeba k nám chodí hodně rodin s dětmi, ale na druhou stranu nejsme ani cukrárna ani mléčný bar, aby jsme tu zakazovali všem zákazníkům kouřit. Mám to vymyšlené tak, že přes obědy a večeře se kouřit nesmí a jinak ano. Mám s tím velice dobrou zkušenost. Hosté si to opravdu chválí,“ sdělil majitel Selského dvora Biskoupky Tomáš Fiala.

Podobný názor má i provozní rokycanské Pizzerie Galaxy. „My to dodržujeme už dlouho, máme zákaz v době obědů a oddělené prostory pro kuřáky a nekuřáky. Toto nové opatření bych vnímala jako pozitivní. S úplným zákazem kouření bych ale rozhodně nesouhlasila, jsou zkrátka hospody, kde cigareta k pivu neodmyslitelně patří,“ míní provozní Martina Trykarová.

„Já jsme třeba nekuřák, ale nevadí mi, když někdo vedle mě kouří. Kdyby senátoři kouření zakázali úplně, určitě by ubylo dost zákazníků a bylo by to i podle mě omezující pro podnikatelé v pohostinství,“ je přesvědčený Petr Kovaříček.

Návštěvníci hotelu Hůrka v Radnicích budou mít prý také možnost volby. „Pokud chystaný zákon projde rozhodně to u nás v restauraci uděláme půl napůl, protože mi to přijde nerozumné, abych zakázal návštěvníkům kouřit. Jsem určitě pro to, aby se kuřáci a nekuřáci vzájemně respektovali a v tomto řešení bych viděl kompromis. Já jsem vášnivý kuřák a v demokratické společnosti mi se mi zdá být nefér, abych si ve svém podniku nesměl zapálit,“ řekl provozovatel Hůrek Tomáš Čermák.

V Mýtě U Štochlů si budou moci kuřáci také i nadále zapálit. „Máme zařízený salonek pro nekuřáky. Pokud zákon vyjde v tomto znění, zvolíme si určitě možnost odděleného prostou. Podle mého názoru tak pětasedmdesát procent lidí kouří, vidím to i u svých zaměstnanců, mám snad jen jednoho nekuřáka. S úplným zákazem kouření bych nesouhlasila, byl by to zásah do svobody,“ sdělila svůj postoj majitelka mýtského pohostinství Jaroslava Štochlová.

Vadí vám kouření v restauracích? Mělo by být podle vás v pohostinstvích kouření úplně zakázáno? Své názory pište do diskuse pod článkem!