Frekventovaná komunikace v centru Radnic na severním Rokycansku bývala postrachem řidičů. Kočičí hlavy a další nerovnosti byly důkladnou prověrkou šikovnosti řidičů i odolnosti jejich vozidel. Akce zahájená v roce 2020 se neobešla bez komplikací.

Přišel i časový skluz a střed města připomínal jedno velké staveniště s obří dírou pro inženýrské sítě. Hotovo bylo až 1. srpna 2022 s tím, že pokračovaly dokončovací práce (chodníky, atd.) „Chtěl bych spoluobčanům i návštěvníkům města poděkovat za trpělivost v průběhu náročné stavby,“ zdůraznil starosta Jan Altman.

Pumtrack v Rakové

Začátkem září loňského roku 'narukovali' nejen školáci do lavic, ale ve sportovním areálu na okraji Rakové se schylovalo k nevšední premiéře. Přestože pumptrackovou dráhu i obří vzduchovou trampolínu si v předchozích týdnech týdnech vyzkoušely už stovky nadšenců, došlo k oficiálnímu otevření až 1. září. „Ke sportu mám jako bývalý fotbalový rozhodčí hodně blízko. A každá taková investice mne dokáže nadchnout,“ přiznal s přestřižením pásky hejtman Rudolf Špoták. Vzápětí si obul kopačky, aby pomohl v dresu krajského úřadu porazit domácího účastníka okresního přeboru.

Opravená cyklostezka

Důležitou investicí pro vyznavače cykloturistky se stala rekonstrukce frekventované mezinárodní trasy mezi Rokycany a Klabavou.

Prvního letošního aktu se ujal místostarosta Jiří Sýkora.
Rokycany se rozrostly o devět občánků, podívejte se

Jednalo se o nový asfaltový povrch na zhruba kilometrovém úseku pod dálničním mostem. Trasa s výmoly, nerovnostmi a hrubým štěrkem nebyla pro jezdce ani jejich kvalitní stroje ideální. Přes proměnlivé povětrností podmínky doklopýtala zvolená firma do cíle včetně rekonstrukce prostoru u výjezdu pod Klabavou.

Sokolovna se rýsuje

Rokycany se už několik let potýkají s absencí sálu pro významnější kulturní pořady. Způsobilo to uzavření sokolovny kvůli nevyhovujícímu stavebnímu stavu. Náhradním řešením se stal výrazně menší sál restaurace Na Střelnici, ovšem i zde byly pár měsíců zavřené dveře při střídání provozovatelů.

Letošní rok je pro nově zvolené vedení Rokycan výzvou. „Chceme se výrazně v rekonstrukci sokolovny posunout. Přeji si, aby se podařilo vybojovat dotaci, stavební povolení a výběr firmy, která přestavbu zahájí,“ má jasno starosta Tomáš Rada.

Škola v Ejpovicích

Desítky patriotů obce si nenechaly ujít na konci srpna loňského roku Den otevřených dveří v nové ejpovické mateřince. Akce s náklady 22 milionů (patnáct si obec půjčila, zbytek dodala z kasy) trvala zhruba rok. S tím, že první operací bylo odstranění původní školky a poté nastupovali řemeslníci z příbramské firmy. Kolaudace dopadla úspěšně a pedagogický tým se mohl připravovat na 48 svěřenců ve dvou třídách. Kapacitně je mateřinka obsazena na sto procent!