VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Radničtí pořád nemají školku

Radnice - Staré zařízení nevyhovuje provozním normám, přestavba ale vázne kvůli nevyjasnění dotace

3.11.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Dagmar Rozkošná

V dočasném azylu tráví svůj školkový pobyt nejmladší děti z Radnic. Jejich mateřinka je prázdná a čeká na přestavbu. Kluci a děvčátka našli útočiště v prostorách základní školy.

„Byli jsme rádi, že nám ředitelka ZŠ vyšla vstříc,“ podotkl zatímní starosta Josef Pašek. Hygieniky udělená výjimka provozu v původní mateřské škole totiž končí. Vznikla kvůli nevyhovujícímu sociálnímu zařízení a dalším výhradám.

Vyjádření o přiznání dotace, která by umožnila rekonstrukci zařízení, Radničtí mají. V souvislosti s celkovým přehodnocováním kola výzvy Regionálního operačního pro– gramu Jihozápad ale stále ještě čekají na plnění už jednou rozhodnutého – na dotační peníze. Stavbu za vlastní zastupitelstvo odmítlo jako nezvládnutelnou.

Děti si přes určité problémy v náhradních prostorách docela zvykly,“ hodnotila ředitelka Ivana Buchancová. „Trochu se sice oproti dřívějšku musí tišit, aby nerušily školáky, nejmladší i ve třídě svačí, a tím za jídlem neprocházejí školou. Větší děti to zvládají. Na oběd si v poledne už ale dojdou všichni,“ informovala ředitelka. Trochu problém je také s vysokými záchody a umyvadly, uzpůsobenými pro větší školáky. „Potíž je rovněž s tím, že není kde větrat pokrývky. To nám hygiena nově vytkla,“ sdělil Pašek. Chybí totiž místo pro samotnou ložnici, a tak ve třídě skládali lehátka na sebe i s pokrývkami a polštářky. „Jinak to nešlo. Teď jsme požádali o zakoupení kovových fochů, kam by se lůžkoviny ukládaly,“ objasnila ředitelka.
Momentálně školku navštěvuje osmdesát mrňousků, ale zájem by byl větší. Zvláště, když se zkracuje mateřská dovolená.

„O prodloužení provozu stávající mateřské školy sice formálně žádáme, ale víme, že to nemůže projít. Budeme muset začít stavět, ať chceme, či ne,“ konstatoval Pašek. „Minulé zastupitelstvo zatím tuto variantu zamítlo, ale na ustavujícím jednání nového chci návrh přednést. Mohou nám totiž hrozit pokuty,“ míní.

Výběrové řízení na dodavatelskou firmu proběhlo, zvítězil v něm Pegisan Plzeň. Protože lhůta k podání námitek uplynula, tento týden se má podepisovat s firmou smlouva.

Autor: Božena Šopejstalová

3.11.2010
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

PŘÍMO V PROSTORÁCH Probační a mediační služby Rokycany její vedoucí Zdeňka Blažková zodpovídala dotazy studentů Gymnázia a Střední odborné školy Rokycany.

Gymnazisté se vydali za odborníky z mediační služby

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

Karolína Kapounová půjde poprvé k volební urně

Příkosice – V červnu bylo Karolíně Kapounové z Příkosic osmnáct let. Letos poprvé půjde k volbám. Osud republiky jí není lhostejný.

Desetičlenná komise velela Mýtu

Mýto - Bezmála dvanáct set oprávněných obyvatel mohlo odevzdat svůj hlas v Mýtě.

Raková jede do Mýta, Radnice do Strašic

Rokycansko – Fotbalisté se posunuli do podzimního finiše.

Nemocnice hledá šéfa představenstva

Rokycany – Rada Plzeňského kraje schválila vypsání výběrového řízení na obsazení předsedy představenstva společnosti Rokycanská nemocnice, a. s.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení