RAKOVÁ - Po čtvrtečním oficiálním zprovoznění pumptrackové dráhy je hned na sobotu 3. září přichystaný v Rakové další významný projekt. Ve 12 hodin startuje ve víceúčelovém areálu Den obce spojený s pořady pro děti (vzduchová trampolína, skákání v pěně, střelba z luku, malování na obličej atd.). Přistavené budou historické vozy, v 16 hodin dorazí Culinka a od sedmnácti hodin nastupují fotbalisté TJ Sokol proti Slavii Kakejcov. Skupina Katr zahraje od 19 hodin a od 21.30 hodin do půlnoci ji střídá Kabát revival west.

LHOTA POD RADČEM - Náves v obci pod Radčem je tuto sobotu dějištěm Lhoteckého dne. Zahájí ho od 14.05 Culinka, tedy tancohrátky pro děti. Po patnácté hodině následuje představení znaku a praporu obce včetně jeho vysvěcení a od 15.45 do 17.15 je prostor vyhrazený dechovce Luďabanda pod vedením Luďka Hrabce. V 17.30 bude připraven Free band ZUŠ Václava Vačkáře ze Zbiroha a hudební šlágry od 18.30 hodin až do půlnoci opráší diskžokej Klíma.

ROKYCANY - Od roku 1982 funguje v okresním městě organizace Českého svazu ochránců přírody. Sedm let na to se stal jejím předsedou Pavel Moulis a funkci vykonává dodnes. Ke 40. narozeninám připravili nadšenci výstavu v malém sále Muzea dr. Bohuslava Horáka. Začínala v dubnu a vrcholí 4. září. Moulis u toho chybět nebude, protože v neděli od 14 hodin návštěvníkům přiblíží historii vzniku ČSOP činnost záchranné stanice živočichů ve Švermově ulici a zajímavé situace, které život ochranáře přírody přináší.

MIROŠOV - Dveře dokořán budou v sobotu 3. září v Domově Harmonie na okraji Mirošova. Od 12.30 vystoupí uživatelé zařízení a vystřídá je Hájenka. Od 15.30 je v sále ohlášen filmový hrdina Gump. Ve vnitrobloku se představí Agility klub z Rokycan (13.30), mažoretky z Mirošova (14.00) a policisté (14.15). Na své si přijdou i děti.

Úterní Den otevřených dveří přilákal do ejpovické školky desátky zájemců.
Do ejpovické školky se všichni zájemci nevejdou