„Večer se v kulturním domě uskuteční taneční zábava, na návštěvníky čeká hudební produkce všech žánrů. O půlnoci uvítá příchod nového letopočtu ohňostroj a hned prvního ledna se místní již tradičně vydají na Žďár,“ vyjmenoval pestrý program starosta Miroslav Matuška.

Pozadu rozhodně nezůstane ani Zbiroh. „Přelom roku oslavíme dvanácti údery gongu, ohňostrojem a na náměstí zazní také státní hymna,“ sdělil starosta Jiří Pražský. Obyvatelé se ale mohou vzápětí těšit hned na další přehlídku světel nad hlavami. „Ta bude v režii zámeckých,“ dodal.

Petardy, rachejtle a rakety neodmyslitelně patří k oslavám nového roku. Hasiči však apelují na lidi, aby byli při odpalování opatrní a nedocházelo tak ke zbytečným úrazům jako v minulosti. „Každý by měl pamatovat na základní pravidla. Těmi jsou dodržování bezpečné vzdálenosti a používání veškeré pyrotechniky přesně podle návodu na obalu,“ sdělila mluvčí krajských hasičů Alena Marešová. Samozřejmostí by měla být koupě kvalitního zboží v kamenných obchodech.

Gabriela Karníková, Martina Šmejkalová