„Náklady jsou zhruba sto milionů,“ přibližuje nejvýznamnější akci posledních let šéf odboru rozvoje města Jiří Hlad. Částečně se bude podílet i kraj, ovšem nejtěžší finanční břímě leži na Rokycanech.

Harmonogram je podle našich informací dodržován bez výraznějších problémů. Přestože občas tečou nervy motoristům, zejména na druhé straně Rokycan. Zatímco v Jiráskově ulici se provoz přes omezení rychlosti na 30 km v hodině a nerovnosti na vozovce výrazně zklidnil, mnohem složitější je to v Soukenické ulici. Řidiči tu musí v ranních i odpoledních špičkách počítat se zpožděním.

Zdroj: Deník/Václav Havránek

Ti, kteří jezdí po paměti, pak dosud nevstřebali některé úpravy provozu. Například při odbočení vlevo do Dvořákovy ulice z centra města, které bylo výraznými značkami zakázané. „Než jsem na to přišel, porušil jsem alespoň třikrát předpisy. Dnes už vím, že jsem musel na kruháč k Železné a vrátit se kvůli odbočení doprava,“ usmívá se motorista Jaroslav.

Výstava ve stupenském objektu K21 je k vidění vždy v úterý odpoledne nebo podle domluvy
OBRAZEM: Výstava oprášila zašlou slávu hornictví v Břasích

Od středy však úřady vyslyšely žádosti motoristů a v pracovních dnech lze odbočit vlevo mezi 19. hodinou večerní a 6. hodinou ranní bez postihu. Během víkendových dnů pak platí výjimka ze zákazu nepřetržitě.