DOBŘÍV - Ve čtvrtek dopoledne cestovali profesionální hasiči z Rokycan i příslušníci výjezdové jednotky SDH Mirošov k Dobřívu. Osobní vůz skončil mimo komunikaci (na snímku) a řidič auta byl přitom zraněný. Záchranáři realizovali protipožární opatření, poskytli motoristovi předlékařskou pomoc a řídili dopravu.

Kromě této události likvidovala směna HZS dotírající hmyz v části Nově Město, ve Skautské ulici odstranila padlý strom a večer pomáhala lidem v Pivovarské ulici. Minutu po nástupu posledního zářijového dne vyrazili profesionální hasiči z Rokycan do Volduch. Došlo zde k dopravní nehodě a směna HZS po dokumentaci události uklidila vozovku.

SMĚDČICE - Svatováclavská pouť je na dnešek přichystaná ve Smědčicích. Mše u kapličky sv. Václava začíná ve 14 hodin a následuje přesun do Obecního domu. Členové divadelního souboru Smečka tu návštěvníkům nabídnou hru Zase ti tupitelé. Kvůli avizované nepřízni počasí ale odpadá koncert skupiny Turbo revival.

Součástí návštěvy žáků střední školy v Německu byla společná soutěž
Školáci z Jeřabinky oplatili Němcům návštěvu

RAKOVÁ - Taneční kurzy pro dospělé (základní a mírně pokročilí) se konají od zítřka do 4. prosince v Rakové. Vždy mezi 19. a 21. hodinou na parketu kulturního zařízení. Více informací sdělí D. Kounovská na telefonním čísle 607 208 988.

ROKYCANSKO - Víkendové akce v restauračních zařízeních lákají.

V minipivovaru U Stočesů (rokycanská čtvrť Rašínov) jsou přichystané poctivé porce vepřového kolena, pečeného na černém pivě.

Selský dvůr v centru Biskoupek má v nabídce třeba dančí svíčkovou a pro milovníky ryb sivena nebo kapra na několik způsobů úprav.

Pozadu nezůstal ani Sport bar v rokycanské kuželně (Jiráskova ulice): kuřecí vývar s domácími nudlemi, losos se smetanovým špenátem, hranolky nebo hovězí guláš.

Mýtští i přespolní mohou vyrazit rovněž do Sport baru, ale na jejich fotbalovém hřišti Slavoje. Tatarský biftek s topinkami a pivem je za akční cenu.