Doslova dopravní kolaps. Tak by se dala nazvat situace v okresním městě. Jeden pruh dálnice u Rokycan je uzavřený. Motoristé tak volí cestu přes město, což zapříčinilo totální zácpu.

Několikatýdenní dopravní omezení mezi Holoubkovem a Svojkovicemi si vybírá svou daň u řidičů. Provoz je zde svedený do jednoho jízdního pruhu. Dochází totiž k opravě asfaltového povrchu, který je starý několik let. „Vrstvy asfaltu zde byly v horším stavu, než jsme předpokládali. Oprava povrchu skončí jednatřicátého října. Do desátého listopadu pak budou probíhat další nutné úpravy," sdělil Jan Hoření z Ředitelství silnic a dálnic. Motoristé však způsob, jak se zmíněnému úseku vyhnout, našli. Cestu si zkracují přes Rokycany. Pro mnohé je to ale horší, než lepší. „Město je totálně ucpané. Nedá se tady teď skoro normálně projet. Fronty se tvoří už od sjezdu z dálnice. Lepší je, se centru Rokycan úplně vyhnout," rozhořčeně se svěřil Martin Leiterman. „Denně využívám tento úsek k tomu, abych se dostal do práce. Jezdím dokonce o třicet minut dřív, abych to stihl. Bohužel, ať volím Rokycany nebo to vezmu po dálnici, všude nějaká ta zácpa číhá. Ale vydržet to musíme. O to lépe, se nám potom bude jezdit. Dálnice už rekonstrukci potřebovala. Snad zase na dlouho budeme jezdit po krásném úseku," konstatoval Kamil Jeníček.

Své o tom ví také profesionální řidič z Plzně. „Oprava dálnice je nutná. Vadí mi ale, ucpané Rokycany. Myslel jsem, že budu jezdit každý den dřív, ale nechal jsem to osudu. Buď projedu, nebo počkám v koloně. Včera ráno a dopoledne, to byla ale v okresním městě fakt síla. Než jsem projel městem, zabralo mi to půl hodiny," uvedl Josef Bláha. „Je to fakt hrůza. Včera odpoledne kolaps. Ráno to bylo zazděné u Lidlu a odpoledne do centra. Raději se městu fakt vyhnu," svěřila se Lenka Hošková.

Ani na jaře však motoristé nebudou mít klid. Silničáře čeká opět další vlna rekonstrukcí. Omezení se podle našich informací bude týkat úseku mezi Mýtem a Cerhovicemi.