„Autem jezdím každý den. Je pravdou, že od zavedení bodového systému jsem si ještě svůj aktuální počet nikdy nezjišťovala. Párkrát už mě sice napadlo, že se na poště na CzechPointu zeptám, ale pokaždé jsem nějak zapomněla. Jediné co vím, že mi chybí dva body za nepoužití pásů, takže bych snad měla mít ještě deset na kontě,“ svěřila se motoristka Nela Svěráková.

Také pracovnice kontaktních míst CzechPointu na Rokycansku potvrzují nepřílišný zájem zákazníků o tuto službu. „Příliš mnoho klientů u nás výpis z bodového systému řidičů nežádá. Občas se tu sice někdo zeptá, ale měsíčně by se to dalo spočítat na prstech jedné ruky. V porovnání s ostatními výpisy provádím tento úkon opravdu minimálně. Možná je to také dáno tím, že jsme hodně blízko u Rokycan a obyvatelé si tak potřebné zjistí přímo na dopravním inspektorátu,“ sdělila včera pracovnice hrádeckého úřadu Helena Vágnerová.

Podobně jsou na tom také ve Zbiroze. „Za leden jsme tento požadavek slyšela asi jen desetkrát. Příliš řidičů si tento údaj nezjišťuje,“ potvrdila také pracovnice kontaktního místa služby CzechPoint Radka Svejkovská.

Jiná situace není ani na městském úřadě v Mýtě. „Letos se ten měsíc a půl zeptal na své body jen jeden zájemce. Za celý loňský rok žádalo výpis trestných bodů jen devatenáct motoristů. Podle mé zkušenosti se na toto téma chodí informovat spíš pouze řidiči, kteří si myslí, že udělali nějaký přestupek a chtějí mít jistotu,“ myslí si pracovnice mýtského úřadu Marta Skálová.