Všichni motoristé teď určitě zajásali. U mnoha čerpacích stanic v okrese totiž pořídí pohonné hmoty levněji. Ceny u některých benzinek jsou srovnatelné s těmi březnovými.

Toužebně očekávaná změna ze strany motoristů se po více než čtvrt roce konečně naplnila. Největší pokles zaznamenali právě v Rokycanech. Pouze u čerpací stanice Shell například přesáhly ceny naturalu třicet šest korun za litr, u zbylých se snížily pod třicet pět. Motoristé tedy zakoupí natural u Benziny nebo Eni oil za 34,90 Kč/l, naftu pak za 34,20 Kč/l. Dlouhodobé prvenství stále drží už zmiňovaná Shell, kde řidiči zaplatí za natural 36,50 Kč/l, za naftu 35,50 Kč/l.

Zlevňování se ale nevyhnulo ani jiným místům Rokycanska. V úterý byli lidé mile překvapeni například u mirošovské čerpací stanice. Natural pořídili za 34,30 Kč/l a naftu za 33,70 Kč/l. Za téměř srovnatelné ceny prodávají také v mýtské Robin oil, natural za 34,30 Kč/l, naftu za 33,50 Kč/l. Podle průzkumu Deníku se ovšem nejlépe mají Kařezští. U místní čerpací stanice získají natural za 33,50 Kč/l a naftu za 32,90 Kč/l. Ačkoliv je tato cena bezkonkurenčně nejnižší, příliš zákazníků sem nejezdí. „Kvůli opravě mostu se zájem snížil. Lidé totiž neprojedou na Cerhovice,“ sdělil Josef Blín.

Pozitivní zprávy ocenili nejen každodenní řidiči, ale i ti, kteří se chystají na dovolenou. „Konečně se zlevnilo. Situace už byla neúnosná a náklady na moje každodenní dojíždění se opravdu zvýšily,“ postěžoval si Petr Malík. Stejně jako všichni i on doufá, že stav se opět nezhorší. „Letošní volno jsme si nechali až na poslední srpnový týden. Jedeme autem do Chorvatska a výdaje za benzin, který koupíme v Čechách, tak budou nižší,“ radovala se Alena Fáberová.