Napětí panuje ve spediční společnosti Duvenbeck logistik s.r.o. se sídlem ve Volduchách na Rokycansku. Impulsem se údajně stalo přijímání řidičů ze sousedních států a pokles mezd u tuzemských šoférů.

„Nezlobte se, že se nepředstavím, ale snad to pochopíte. Vedení nabralo tiráky z Bulharska, Ukrajiny a nám výrazně zredukovalo platy. Odejít však nemůžeme, protože firma si nás pojistila zajímavým náborovým příspěvkem a smlouva zní na dva roky,“ sděloval v telefonickém rozhovoru neznámý zaměstnanec.

Oslovili jsme představitele společnosti, za které se vyjádřil Martin Hovora: „Vaše informace z anonymního zdroje se rozhodně nezakládají na pravdě. Do mzdových výměrů našich zaměstnanců zasahováno není. Dochází ale k úpravě dobrovolných prémií.“ Hovora dále připustil, že ve Volduchách skutečně dávají příležitost i cizincům, ovšem vztahují se na ně stejná opatření jako na tuzemské kolegy. „O žádné revoltě nám není nic známo. Vedení situaci důsledně sleduje, vyhodnocuje a průběžně komunikuje se všemi zúčastněnými,“ dodal závěrem Hovora.

V obci nedaleko Rokycan pracuje kolem tisícovky zaměstnanců. Z toho je zhruba osm set řidičů. Jejich stroje parkují v rozlehlém areálu na dohled od dálnice. Navíc společnost začala využívat prostor v Pivovarské ulici okresního města .
Duvenbeck logistik se orientuje na mezinárodní a vnitrostátní nákladní kamionovou dopravu a přepravu v rámci Evropské unie. Kromě toho nabízí logistické a spediční služby.

Trojice medailistů dorazila na čtrnáctý ročník Sladovna Cupu do Mýta ze sousedních okresů.
Přesnou mušku ve Sladovně měl Skudla