Aktuální stav počtu trestných bodů mohou motoristé zjistit ve všech místech, kde jsou umístěny Czech pointy. Tyto služby poskytují kromě vybraných poboček České pošty (ČP) i některé obecní a městské úřady. „Zájem o tuto novinku, myslím, teprve přijde. A bude možná největší, před už dosud nabízenými výpisy z katastru nemovitostí, rejstříku trestů či obchodního a živnostenského rejstříku,“ je přesvědčená pracovnice mýtského městského úřadu Marta Skálová.

Stejného názoru jsou i zaměstnankyně městských úřadů v Hrádku a ve Zbiroze. „Lidé se zvláště zajímají, co vše při žádosti o výpis potřebují. Zatím však této služby nikdo nevyužil, funguje teprve krátce,“ uvedla Radka Svejkovská ze zbirožské radnice.

Šoféři tuto novinku vítají, nemusejí totiž cestovat do Rokycan. „Už dlouho jsem se chystal vyrazit na dopravku ověřit si, kolik mi ještě zbývá bodů. Vím jistě, že plný počet určitě nemám. Teď, když je to tak jednoduché, zjistím si to hned, jak půjdu zaplatit složenky na poštu,“ svěřil se šofér, který si přál zůstat v anonymitě.

Výpis je vystaven žadateli na počkání. „Stačí předložit doklad totožnosti a řidičský průkaz. Zájemce zaplatí maximálně sto korun za první stranu výpisu a padesát korun za každou další,“ vysvětlila mluvčí Czech pointu Jana Malíková.

Celkem je v České republice aktivních 2980 pracovišť Czech pointu.

G. Karníková, M. Šmejkalová