„Chápu, že pan starosta Hořovic musí podporovat svoji stranickou kolegyni, ale nesouhlasím s tím, aby přitom uváděl nepravdy. V úvodu setkání jsem požadoval, aby pořadatel schůzky starosta Strašic Jiří Hahner (ODS) splnil svůj slib, který mi dal před začátkem jednání. Slíbil mi totiž, že nechá starosty hlasovat o tom, abychom umožnili přítomnost novinářů na našem zasedání. Nešlo z mé strany o žádnou hysterii, pouze jsem požadoval slíbené demokratické hlasování. A k tomu nedošlo,“ reagoval Josef Řihák.
Starosta připomněl, že na pozvánce na akci, kterou obdržel, a kterou odeslal místostarosta Strašic pan František Nerad (SOS), bylo jasně uvedeno, že na jednání budou přítomni novináři.
„Bohužel už jsem si já, i další členové Ligy starostů proti radaru, zvykl na to, že nás naši političtí oponenti napadají, urážejí, a že s námi odmítají vést demokratickou diskuzi. Na jednání do Strašic jsme se pečlivě připravovali. Chtěl jsem paní ministryni jako koordinátor ligy říci, že si myslím, že již máme dost informací k tomu, abychom jasně řekli, že za těchto okolností u nás americký radar nechceme. Požadujeme, aby se k možnému umístění amerického radaru u nás, který nebude součástí struktur NATO, měli možnost vyslovit všichni občané v referendu. To, že jsme byli donuceni odejít ze čtvrtečního setkání, mě osobně velmi mrzí. Neznamená to ale, že odmítáme jednat s vládou. Naopak. Chceme vládní představitele přesvědčit, že u nás americký radar není nutné budovat. A když ano, pak po schválení v celostátním referendu a pouze jako součást vojenských struktur obranné aliance NATO,“ dodal Řihák.