„Všichni uplavali aspoň kousek, tři nejlepší zvládli sto metrů,“ chválil předškoláky. Zdoláním stovky se mohou pochlubit Monika Hladílková, Ivana Moravcová a Milan Pilař. „Trochu už jsem plavat uměl, ale snažil jsem se a vylepšil jsem to,“ svěřil se pyšně Milan. „Mně se nejvíc líbilo hraní, jak jsme podplavávali desky na vodě,“ přidala se Ivanka. „Já jsem nejradši plavala pod vodou,“ přiznala Monika.

“Do bazénu jsme jezdili jednou týdně. Pro většinu dětí to bylo poprvé. Jsme spokojeni, líbilo se nám tady,“ uvedla učitelka Vladislava Břindová. Kromě Mokrého vysvědčení dostali předškoláčci za odměnu raky, rybičky, chobotničky a další vodní zvířátka ze speciální pěnové hmoty. Hned si museli vyzkoušet, jak po namočení drží na dlaždičkách – a nejen na nich, třeba i na tváři!

Spolu s Oseckými převzali včera vysvědčení ještě malí plavci od rokycanské Saské brány, ze Strašic a Ejpovic. Školní rok v bazénu skončil. S podrobným vyhodnocením, jak si školáci i předškoláci v plaveckých kurzech vedli, vás seznámíme v nejbližších dnech.