“Zaznamenali jsme trošku větší nárůst viróz, které postihují jak předškoláky, tak školáky,“ potvrdila pediatrička Petra Haasová v rokycanské ulici Mládežníků. Poměrně dost pacientů navštívilo také dětskou lékařku Martu Peškovou v Jeřabinové ulici. „Marodí hlavně školáci. Mají angíny, virózy i zápaly plic,“ uvedla lékařka.

Obdobně vypadala situace během týdne i v ordinaci pediatričky Blanky Popelové ve Vokáčově ulici. „Vyskytly se angíny a virózy s bolestmi hlavy, krku a břicha. Nárůst ale není nijak dramatický. Jedná se hlavně o děti, které nastoupily poprvé do školky. Objevila se také salmonela,“ upřesnila Popelová.

“Nemocnost je přiměřená změnám počasí. Jedná se především o angíny, nachlazení, běžné infekty. Zápaly plic zatím nejsou a nezaznamenali jsme ani průjmy. Marodí hlavně školkové děti,“ řekla nám pediatrička Květuše Říhová v Srbově ulici.

“Pacienti chodí úplně se vším, ještě od alergických problémů až po zvracení. Nemocnost se ale pohybuje pod průměrem. S počasím jsem spokojený, nepřipisuji mu žádný vliv na nemocnost,“ přiblížil situaci ve své ordinaci v Srbově ulici Petr Hána. Průměrná nemocnost postihuje i děti na Radnicku. „Počet pacientů se zvýšil, ale není to nijak dramatické. Trápí je většinou záněty horních cest dýchacích,“ informovala dětská lékařka Zuzana Jirků.

Marodí i školáci v Mýtě a Holoubkově. „Převažují ti starší, kolem patnácti let. Většinou mají virózy a angíny,“ uvedla tamní pediatrička Jana Tesařová.

Na jihu okresu je situace podobná. „Převládají virózy bez komplikací. Marodí hlavně školáci,“ dozvěděli jsme se od dětské lékařky Bohumily Starkové.