Program se točí kolemvýtvarničení. Školáci si vyzkoušejí keramikua spoustu různých výtvarných technik.

„Jsme rádi, že zatím neprší. Potřebujeme pracovatvenku na vzduchu,“ uvedla v úterýjedna z vedoucích Monika Kotvová. Táborníci si totiž pořizovali nová trička. „Děláme takzvanou frotáž a používáme ředidlo,“ dodala vedoucí.

„Nejdříve jsme si vybrali obrázek v počítači, vytiskli nám ho a teď ho pomocí ředidla obtiskneme na tričko. Až uschne, budeme ho vybarvovat,“ zasvětila nás do postupu práce Barbora Tománková. Na tričkách se postupně objevovali sloni, chameleoni, šneci i kočky. „Líbí se mi tady. V pondělíjsme dělali masky z hlíny a květníky. Já nejraději batikuji,“ přiznala Barbora.

V úterýsi táborníci dokončili trička s obrázky. „V plánu máme ještě malování na sklo a chceme vyzkoušet spoustu materiálů,“ uvedla dále Kotvová. Spolu s ní na malé výtvarníky dohlíží Petra Vykopalová a instruktorka Sabina Zoubelová.

Rády by se s dětmi vypravily také na celodenní výlet, ale vše bude záležet na počasí. „Zatím jsme cestu odložili na čtvrtek, slibují zlepšení. Pravděpodobně pojedeme do Plzně,“ prozradily vedoucí.

Závěr týdenního příměstského tábora bude tradičně patřit přespání v Domě dětí a táboráku s kytarou a opékáním. Školákům nezbývá než doufat, že jim snad bude svatý Petr nakloněn…