„Velmi málo zákazníků si nechává auto prohlédnout. Odhaduji to tak na dvacet procent ze všech zakázek v těchto dnech. Většinou lidi věří, že mají auto v pořádku,“ dozvěděli jsme se v Autoopravně Uhlík & Šafl v Mýtě. Přesto tu práce mají nyní dost. Řeší hlavně přehřívání, kdy řidiči podcení úniky chladicích kapalin, a stejně jako jindy v průběhu roku přípravy na technické kontroly. „Lidi obvykle jezdí, dokud to jde a když se něco stane, chtějí s tím honem něco udělat,“ uvedl automechanik.

Obdobné zkušenosti má i Autoopravna Vildman ve Stupně: „Moc běžných prohlídek teď neděláme, spíš karosářské práce.“
Naštěstí se na silnicích pohybují i zodpovědní motoristé. „Zájem o prohlídky je teď v době dovolených vyšší. Provádíme běžné kontroly, seřízení brzd, výfuků a podobně,“ řekl nám František Milfait z Autoservisu BMS Radnice.

Také Auto CB na rokycanském Plzeňském předměstí nemá o zákazníky nouzi. „Řidiči si nechávají zkontrolovat brzdy, světla, podvozek i náplně. Každému tuto běžnou prohlídku před cestou doporučujeme,“ radí vedoucí servisu Marian Chaloupek.

Na Jiřího Čížka z autoopravny ve Zbiroze se řidiči s prohlídkami také obracejí: „Ve vedrech byla aktuální hlavně klimatizace, opravy a plnění. Provádím také výměny olejů a kontroluji celkový stav vozidel,“ řekl nám.